Lucie Suchánková: Recept na Bohemku? Dát o branku více

Tak trochu mimo záři reflektorů a především na poslední chvíli. K1 Florbal Židenice před koncem přestupního období v polovině ledna přivedl posilu. Ke kádru aktuálně pátého týmu extraligy žen se připojila obránkyně Lucie Suchánková, která přišla na hostování z Vítkovic. Jednadvacetiletá odchovankyně hranického florbalu v židenickém dresu debutovala v odvetě proti Bulldogs Brno.

Lucko, do zápasu s Bulldogs Brno si naskočila až v průběhu kvůli drobnému zranění Martiny Valehrachové. Jak ti bylo, když na tebe trenérka ukázala?
Byla jsem ráda, že mohu do zápasu zasáhnout, ikdyž bez toho zranění Martiny by to bylo lepší. Byla jsem trochu nervózní, ale jak jsem poprvé byla u míčku tak nervozita byla pryč.
 

Jako jedna z mála hráček v Česku můžeš porovnat, jaké to je hrát třaskavá mětská derby: v dresu Vítkovic si zažila rivalitu s FBC, teď pro změnu Židenice a Bulldogs. Je to v něčem podobné? Prožíváš to nějak víc?
Mezi ostravskými celky je větší rivalita a podle toho to vypadá i na hrací ploše.

Jak se ti líbila atmosféra?
Atmosféra na brněnském derby mě překvapila, podobná bývá v ČPP aréně.


Židenice v derby zvítězily i podruhé, nicméně zejména první polovina třetí třetiny nebyla úplně povedená. Co se dělo?
Soupeřky nás zaskočily dvěma rychlými brankami. Ale pak si to pokazily dvěma zbytečnými vyloučeními a my už jsme pak zápas kontrolovaly.
DSCF8711.jpg


Jak to utkání pak celkově hodnotíš? Povedla se ti premiéra nebo by sis něco vytkla?
Bylo to utkáni s divokým výsledkem, z moji strany to nebylo úplně ono ale byla to premiéra. Věřím, že s přibývajícím počtem zápasu si na sebe zvykneme a bude nám to více klapat.

 

Teď ke tvému přesunu do Židenic. Není asi úplně tajemství, že Židenice o tebe měly zájem dlouhodobě. Co tě nakonec přimělo na tu nabídkou kývnout?
Studuji v Brně a do Ostravy to není zrovna blízko. A vzhledem k příležitostem, které jsem tam dostávala jsem se rozhodla méně dojíždět a více hrát.

Zjišťovala sis nějaké informace o týmu dopředu třeba od Lenky Novotné nebo Nikoly Příleské, které mají židenickou minulost? Nebo si šla vyloženě do neznámého prostředí?
S Leňou a Nikčou jsem to nestihla probrat ale v Židenicích mám ještě jednu bývalou spoluhráčku, s kterou jsem tuto situaci probírala.
DSCF8773.jpg

S jakým očekáváním a cílem přicházíš? Tým je pátý, pořád ve hře o čtvrtou pozici. Ty přicházíš z týmu několikanásobných mistryň, kde jsou ty ambice dlouhodobě nejvyšší.

První tři týmy v tabulce si hraji svoji soutěž. Moc bych si, ale přála, abychom v budoucnu tyto týmy co nejvíce potrápily a bojovaly o to čtvrté místo.

Fanoušci si tě pamatují s číslem 68 na zádech, v sobotu si nastoupila se 7 na zádech. Vybrala sis to sama nebo ti bylo přiděleno?
Kdo si počká, ten se dočká.  Ale v Židenicích mám slíbeno, že dres s číslem 68 mi nechají vyrobit.


Jak se ti zatím v Židenicích líbí? Vnímáš už nějaké rozdíly mezi kluby? Je něco, co tě příjemně překvapilo?
Rozdíly samozřejmě jsou ať již například méně taktiky ale kolektiv je tady přátelský a věřím, že nám to bude společně fungovat.

_SJP6120.jpg

 

V neděli přijede FbŠ Bohemians. Poslední zápas v Praze byl docela divoký, nakonec skončil ve prospěch Bohemky. Ty si ještě v dresu Vítkovic odehrála proti nim už dvě utkání, a to s hodně slušným skóre 22:0. Takže máš nějaký tip nebo recept co na ně může platit?
Mám jednoduchý recept a to dát o branku více než soupeř.