Boj o pátou příčku nakonec ovládly Tigers

V neděli odpoledne pokračovala česká nejvyšší soutěž 5. kolem. V utkání fanoušky čekal souboj dvou z tabulky sousedících celků – domácího týmu K1 Florbal Židenice a hostujícího týmu Ivanti Tigers Jižní Město. Postavení v tabulce napovídalo, že se bude jednat o vyrovnané utkání, ve kterém budou rozhodovat maličkosti. Židenickým hráčkám se ovšem nepovedla hned úvodní třetina, kterou prohrály poměrem 1:3. Výkon hráček se v průběhu zápasu zlepšoval, body přesto nakonec braly soupeřky z hlavního města.
 
Na soupisku domácích se vrátila Martina Velehrachová, která byla vinou zranění vyřazena ze hry na dlouhých 526 dní. Nyní už je připravena opět hájit brněnské barvy!

V úvodu se hráčky Ivanti Tigers Jižní Město vyznačovaly větším klidem na hokejkách a jejich rozehrávka působila elegantněji. Naštěstí pro domácí, ale soupeřky nedokázaly tuto eleganci přetvořit v nějaké jasné příležitosti vedoucích k prolomení bezbrankového stavu. Byly to naopak až domácí děvčata, která se dostala do vážnější gólové situace. Konkrétně Andrea Dernerová, kterou dokázala obrana zastavit až za cenu faulu, po kterém se rozhodčí rozhodli k odpískání nájezdu. K exekuci trestného střílení se postavila kapitánka Drápalová, na hostující brankářku Karli ale nevyzrála. Jako by platilo staré známé „nedáš, dostaneš.“ O chvíli později vstřelila Petra Šebestová první gól zápasu v čase 13:25. Hned vzápětí přidala další slepený gól Natálie Bálková. Během pouhých 19 vteřin se tak z remízového stavu hráčky K1 Florbal Židenice dostaly do situace, kdy musely dohánět dvougólové manko. Snížení se domácí dočkaly v 15. minutě zásluhou Barbory Sedláčkové. Tigers si ale brzo své dvougólové vedení vzaly rychle zpět po střele Veroniky Balejové, která stanovila konečné skóre první třetiny na 1:3 z pohledu domácích.
DSC_3691.JPG

Ve druhé třetině došlo k vyrovnání hry obou týmů, kdy se oba týmy střídaly v držení míčku. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště a v rozích obou týmů. K jedné z mála větších šancí se dostaly hráčky Židenic, ale stejně jako v první třetině byly zastaveny za pomocí faulu oceněného trestným střílením. Tentokrát se s míčkem do středového kruhu postavila Andrea Dernerová, která si počínala chladnokrevně a střelou nad „dřevěnou nohu“ překonala hostující brankářku Kristýnu Karli, čímž snížila na 2:3. Byl to jediný gól, který fanoušci mohli vidět v druhé třetině a hráčky K1 Florbal Židenice tak vstupovaly do poslední třetiny s jednogólovým mankem.
DSC_3697.JPG
Vyrovnat se Židenicím podařilo po pouhých 4 minutách, a to v průběhu přesilové hry domácích. Dernerová našla přesnou křižnou přihrávkou Hubáčkovou, která z první vymetla pavučiny v brance. Domácí hráčky se snažily urvat vítězství na svou stranu, ale byl to nakonec tým Ivanti Tigers Jižní Město, kdo tahal za delší konec. V čase 55:10 zajistila vítězství gólem Petra Šebestová, která upravila skóre na konečných 3:4.
Těsná porážka mrzí, nicméně není čas naříkat. Už ve středu čeká hráčky K1 Florbal Židenice další náročný zápas. V středečním pohárovém utkání vyzvou tým FBC ČPP Ostrava.

K1 Florbal Židenice - Ivanti Tigers Jižní Město 3:4
branky:
15. Barbora Sedláčková, 28. Andrea Dernerová, 44. Zuzana Hubáčková - 14. Petra Šebestová, 14. Natálie Balková, 17. Veronika Balejová, 56. Petra Šebestová; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Lenka Remešová 25 - Kristýna Karli 22; po třetinách: 1:3, 1:0, 1:1;
(Ondřej Vývoda, 7.10.2019)