Bitva o naději! Dračice se v Milevsku pokusí zaskočit Tygřice

Většina florbalové veřejnosti už je zatracovala, brněnské florbalistky ale ještě dvě kola před koncem základní části ženské extraligy živí alespoň malou teoretickou naději na postup do play-off. Kromě zaváhání soupeřů z dolní části tabulky ale potřebují také v obou zbývajících duelech naplno bodovat. A zejména v prvním případě nejde o žádný lehký úkol. Židenice totiž v sobotu zavítají na výjezdní utkání do Milevska, kde je hostí třetí celek tabulky Ivanti Tigers Jižní Město.
Židenice teď okupují desátou příčku nejvyšší soutěže. O poslední místo zajišťující play-off se v posledních dvou kolech poperou tři týmy. Nejlepší výchozí pozici má Tatran Střešovice na osmé pozici s 22 body, ten už ale odehrál o zápas navíc. O tři body zpět číhá FBS Olomouc, která má tříbodový náskok na Brno a lepší bilanci vzájemných zápasů. 

Jen dvě čisté výhry v základní hrací době a velké klopýtnutí Olomouce posunou Židenice do boje o titul. V posledním kole Brňanky čeká na domácí půdě v Městské sportovní hale ve Vodově ulici právě Tatran.
Aby ještě bylo o co hrát, musí brněnské dračice nejdříve rozlousknout tvrdý oříšek. V sobotu od půl páté odpoledne je totiž ve sportovní hale v Milevsku hostí Ivanti Tigers Jižní Město. S aktuálně třetím týmem v pořadí extraligy, který drží osmizápasovou šňůru výher, se Brno utkalo hned v úvodu soutěže v prvním kole. Pražský celek jednoznačně dominoval a jako jediný v dosavadním průběhu sezony nepovolil Brnu ani jeden gól. Tygřice vyhrály jednoznačně 6:0.

Skóre otevřela už na začátku 3. minuty Jitka Procházková a ještě do první sirény zvýšily v 8. minutě Adéla Polívková a ve 14. minutě Iveta Hyršlová. Ve druhé části přidaly své zásahy Lucie Řezáčová ve 26. minutě a o tři minuty později i Dominika Kubišová. Uvolněně hrající Pražanky pak zakončily duel ještě jedním zásahem ve třetí části z hole Řezáčové.

Výsledek vzájemného duelu z 1. kola extraligy:
K1 Florbal Židenice - Ivanti Tigers Jižní Město 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Jitka Procházková, 8. Adéla Polívková, 14. Iveta Hyršlová, 26. Lucie Řezáčová, 29. Dominika Kubišová, 52. Lucie Řezáčová.
Vyloučení: 1:0 (využití 0:0).
Rozhodčí: Patrik Mik, Petr Szilvási.
Diváci: 78.

Obzvlášť pozorné musí být v sobotu brněnské florbalistky, když na hřiště naskočí Dominika Kubišová. Nejproduktivnější hráčka Ivanti Tigers Jižní Město zatím nastřílela soupeřům ve dvaceti utkáních 28 branek a přidala k tomu i 19 gólových asistencí.

 
Statistiky v sezóně před 21. kolem extraligy:
K1 Florbal Židenice – 10. místo v tabulce, 16 bodů (5 výher, 15 proher)
vstřelené/obdržené branky: 60/92
úspěšnost přesilovek/oslabení: 28,6 %/88,9 %
trestné minuty: 40
nejproduktivnější hráčka: Andrea Dernerová (14+5)
 
Ivanti Tigers Jižní Město – 3. místo v tabulce, 47 bodů (16 výher, 4 prohry)
vstřelené/obdržené branky: 169/86
úspěšnost přesilovek/oslabení: 23,1 %/63 %
trestné minuty: 54
nejproduktivnější hráčka: Dominika Kubišová (28+19)


Autor: Daniel Hrbolka (14. 2. 2019)