Starším žákyním na domácím turnaji zvlhl střelecký prach

Starší žákyně se po delší pauze dočkaly dalšího turnaje. Na domácí půdě na ZŠ Čejkovická se utkaly s brněnskými konkurentkami Bulldogs a s favorizovanými Aligators. Ani v jednom utkání se jim však nepodařilo rozvlnit síť, a tak z domácího turnaje nevybojovaly ani bod.
V prvním zápase nastoupily starší žákyně proti Bulldogs Brno. Jednalo se o vyrovnané utkání, které v první třetině nenabídlo žádnou vstřelenou branku. Židenické hráčky se dostávaly do šancí, ale ty neproměňovaly. Co se nepodařilo Dračicím, se povedlo Buldočkám, které ve 12. minutě otevřely skóre. Starší žákyně se nadále tlačily dopředu, ale na domácí brankářku nevyzrály. Hráčky Bulldogs ve třetím dějství přidaly ještě dvě trefy a dovedly zápas do vítězného konce.

„Utkáním nás provázely neproměněné šance a časté unáhlené nahrávky, díky kterým jsme ztrácely míček. Často jsme zbytečně míček tahaly a poté o něj přišly. Za nepříznivého stavu se sice holky tlačily dopředu, ale tak trochu zapomínaly na zadní vrátka. Jinak jsme v obranné fázi hrály dobře, hlídaly jsme si hráčky a vyzkoušely si i osobní obranu“, okomentovala první souboj trenérka Kamila Pravcová.

Ještě těžší oříšek čekal na žákyně po poledni, kdy se postavily Aligatorkám, které jsou zatím suverénně na 2. místě tabulky těsně za lídrem ze Znojma. Hostující hráčky byly lepší na hokejkách a dostávaly se do mnoha šancí. Židenice také několikrát nakoukly do ofenzivní fáze, ale bohužel nezakončovaly přesně. Kvalita na straně soupeřek byla větší, a tak si Aligators připsaly další 3 body do tabulky.

„V zápase s Aligators jsme nebyly pozorné a důrazné v obranné fázi, nechávaly jsme soupeřky dorážet a střílet z brankového prostoru. Stejně jako v prvním utkání jsme měly problémy se zbavováním se míčku a také se zakončováním. Co holkám ale rozhodně nemůžeme upřít je snaha, bojovnost až do konce utkání a osobní souboje, kdy nenechávaly Aligatorkám ani kousek hřiště zadarmo“, sdělila po utkání Martina Indrová.

A jak hodnotí trenérská dvojice celý turnaj? „Dnes se nám nepovedlo vstřelit gól, nedostávaly jsme se do mnoha šancí a když už, tak jsme je neproměňovaly. Holky musíme pochválit za bojovnost a osobní souboje. Speciální pochvala patří brankářce Klárce Makyčové, která nás v obou zápasech držela nad vodou. Co musíme do příště zlepšit je střelba a hlavně komunikace na hřišti, která holkám občas chybí.“

Fotografie z domácího turnaje si můžete prohlédnout na klubovém Flickru --> https://www.flickr.com/photos/florbalzidenice/albums