Starší žákyně zakončily sezónu na sympatickém 4. místě

Ligový ročník starších žákyň je u konce. Svěřenkyně trenérů Pospíšilové a Vaverky se ke svým posledním zápasům vydaly do Znojma, kde si připsaly šest bodů za dvě výhry.
Poslední turnaj na sportovní hale ve Znojmě odehrály mladé Dračice v oslabené sestavě, trenéři totiž měli k dispozici pouze devět hráček, z toho dvě brankářky. Do prvního utkání proti kyjovským Dragons nastoupila v brankovišti Magdaléna Děcká, naopak Gabriela Zatočilová vypomohla spoluhráčkám v poli. Děvčata do něj nastoupila s velkým odhodláním a plné sil a díky povedeným útočným akcím a přesné střelbě dokázaly své sokyně porazit 7:3. Druhý zápas s Aligators byl o poznání vyrovnanější. Židenice hrály kombinační florbal doplněný o poctivou obranu v čele se spolehlivou brankářkou Děckou, která i tentokrát pomohla týmu svými zákroky. I díky ní se žákyním podařilo tohoto soupeře porazit podruhé v této sezóně, tentokrát těsně 2:1. V druhé polovině turnaje, kterou už odchytala brankářka Gabriela Zatočilová, už židenickým hráčkám docházely síly, a to se projevilo na výkonech i výsledcích. Starší žákyně tak nejprve prohrály s domácím Znojmem 1:3 a následně těsně podlehly konkurenčním Buldočkám 2:3. I přes závěrečné dvě prohry se děvčata nemají za co stydět, ze Znojma si domů přivezly šest bodů, díky kterým si upevnila čtvrtou pozici v lize starších žákyň.
 
Celou sezónu ohodnotil trenér Dan Vaverka: „Holkám o bod uteklo 3. místo. Na výsledku se projevila hlavně náročnost celé sezóny, většina hráček totiž nastupovala zároveň za dorostenky nebo mladší žákyně. Ke konci jsme se bohužel potýkali i s několika zraněními, kvůli kterým jsme turnaje odehráli s menším počtem hráček. Myslím si, že výsledky nejsou zas tak důležité, je to naopak radost ze hry, kterou jsme z toho všichni měli. Já jako trenér jsem měl jedinečnou možnost vidět, jak se z našich svěřenkyň stávají pomalu, ale jistě skvělé florbalistky. Posun, kterého holky dosáhly, je skvělý a jsem na ně patřičně hrdý.“
 
Velký dík patří také rodičům a příbuzným, kteří celek starších žákyň v celé sezóně vydatně podporovali a pomáhali. Těšíme se na příští sezónu!
 
Autor: redakce (11. 5. 2019)