Starší žákyně navázaly na uplynulý turnaj a získaly první výhru v sezóně

Velký úspěch zaznamenaly starší žákyně. Po bodu, který vybojovaly na uplynulém turnaji, se tentokrát mohly radovat hned ze tří. Porazily totiž konkurenční Bulldogs, a získaly tak první cennou výhru v letošní sezóně.
V prvním utkání čekaly starší žákyně hráčky Znojma, které zatím okupují první místo v tabulce. Velmi těžký soupeř měl od začátku navrch a nepouštěl židenické hráčky do zakončení. I přes velkou snahu tak Židenice prohrály 0:6. „Znojmo má technicky velmi vyspělé holky. Naše děvčata se snažila, zapojovala se do osobních soubojů, a dokonce jsme vyzkoušeli nově zavedenou poziční hru v obraně, ale nestačilo to. Málo jsme střílely, spíše jsme byly nuceny hrát v obranném pásmu“, sdělila k prvnímu utkání trenérka Martina Indrová.

Do druhého zápasu nastoupily starší žákyně proti Bulldogs, se kterými na uplynulém turnaji získaly bod za remízu. Židenické hráčky byly neustále v pohybu, výborně kombinovaly a ukazovaly velký přehled na hřišti. Přesto se hrálo vyrovnané utkání, které rozhodovaly maličkosti. Nakonec se v dramatickém souboji radovaly Dračice, které zvítězily 7:5. Hattrickem se blýskla Isabela Petrskovská, tři body zaznamenaly také Anna Klvačová a Lenka Vojáčková. „Konečně jsme získaly první tři body v sezóně! Holky byly neustále v pohybu a využívaly chyb soupeře dobrým napadáním. Velmi dobře jsme pracovaly na brankovišti soupeře a byly jsme jisté v zakončení. Inkasované branky byly způsobeny neuhlídáním hráček v našem brankovišti. Velkým pozitivem byl proměněný nájezd Lenky Vojáčkové a kombinační souhra posil z mladších žákyň“, prohlásila k utkání trenérka Pravcová.

„Od minulého turnaje je vidět další progres. Holky se nebály, zkoušely si různé věci, například hru 1 na 1, přechod do útoku a důraznější hru tělem. Máme z nich radost!“, dodala k turnaji Kamila Pravcová.