Starší žáci o víkendu bojovali na dvou turnajích

Během uplynulého víkendu vyrazily do akce obě družstva starších žáků. Tým Pink vyjel v rámci přeboru starších žáků do Slavkova, kde se utkal s rezervami Bulldogs a Gullivers. Mužstvo Black odehrálo dvě zápasy ligy starších žáků na hale VUT proti Otrokovicím a Blansku.
Obě utkání proti brněnským rezervám odehráli žáci v devíti hráčích, přesto první utkání doslova ovládli a Buldoky zdolali. Ve druhém zápase už se žáci potýkali s únavou, a nakonec nestačili na Gullivery.
„Po dlouhé době jsme vyrazili na další zápasy, tentokrát do Slavkova. Měli jsme problém se sestavou a nakonec jsme nastoupili v počtu 8+1. Přesto kluci vstoupili do zápasu s Bulldogs plni nadšení a většího počtu soupeře se vůbec nezalekli. Po pěkných akcích jsme postupně navyšovali skóre a gól a přihrávku si v tomto zápase připsali všichni kluci. V druhém zápase už se projevila únava z prvního klání, přesto se jednalo o vyrovnaný zápas, kdy o výhře rozhodla až pasáž ve druhé třetině“, zhodnotil turnaj trenér Jiří Starý.

V neděli čekaly dva zápasy také na starší žáky Black, kteří se na VUT utkali s Otrokovicemi a Blanskem. Obě utkání byla velmi vyrovnaná, hrál se pohledný florbal, který nabídl spoustu zajímavých akcí a gólových situací. První střetnutí žáci ovládli a Panthers Otrokovice porazili, ve druhém těsně nestačili na Blansko.
„Průběh zápasu s Otrokovicemi byl vyrovnaný, ale jak se nám postupně dařilo navyšovat skóre, tak si kluci víc a víc věřili, a ke konci zápasu jsme předváděli pohledný florbal s pěknými góly. V druhém utkání proti Blansku jsme očekávali tuhý boj a přesně tak i zápas probíhal. Kluci makali a dlouho jsme v utkání i vedli. Bohužel na začátku třetí třetiny dokázalo Blansko dvěma slepenými góly rychle vyrovnat a kluci si bohužel přestali věřit. Tudíž nehráli tak, jak doposud. Na tomto budeme nadále pracovat, protože se nezaměřujeme na výsledky, ale na hru jako takovou“, okomentoval trenér Jiří Starý.

IMG_20200209_122342.jpg

A jak hodnotí víkendové zápasy obou týmů starších žáků? „Ve všech zápasech v sobotu i neděli bylo v některých fázích patrné zlepšení a v útočné hře jsme se prezentovali některými opravdu povedenými akcemi. Bohužel nedokážeme takto hrát celý zápas a je veliký rozdíl ve hře, kterou předvádíme, když vedeme, nebo když naopak prohráváme. Pozitivní je přístup většiny kluků k tréninku a zápasům, jen tak dál.“