První turnaj starších žáků

První zápasy sezóny 2018/19 odehráli starší žáci 6.10.2018 ve SH v Tuřanech.

​Po dlouhé letní pauze, kdy došlo díky posunu ročníků k výrazné obměně týmu, jsme se dočkali prvního turnaje v letošní sezóně. Chtěli jsme tak zužitkovat naši letní přípravu, soustředění i pravidelné tréninky v hale. V loňském roce většina členů našeho týmu hrála nižší úroveň soutěže – jihomoravský přebor.

TROOPERS FK OREL TELNICE WHITE vs. K1 FLORBAL ŽIDENICE 4:7

(Statistiky utkání zde - https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-221925.htm)

K1 FLORBAL ŽIDENICE vs. SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS 2:5

(Statistiky utkání zde - https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-221930.htm)

DSC_3728.JPG

Úvodní turnaj ukázal v některých ohledech na kvalitativní posun většiny hráčů od minulé sezóny, což lze hodnotit veskrze pozitivně. V prvním utkání po vlažném úvodu, jsme dokázali zužitkovat v prostředním dějství některé své šance po pěkných rychlých přihrávkách a utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Ve druhém utkání byť jsme tahali spíše za kratší konec provazu proti technicky vyspělejšímu soupeři, ovšem naše brejky pro soupeře byli velmi nebezpečné. V průběhu celého utkání nás držel gólman a kluci makali, snažili se i bojovali jsme o body až do samotného závěru, kdy remízu soupeř „odmítnul“ necelé tři minuty před koncem. Soupeřům děkujeme za férovou hru a děkujeme taktéž všem rodičům za podporu v hledišti, kteří se na nás přišli podívat.

DSC_3707.JPG

První konfrontace nám ukázala, že ve vyšší úrovni soutěže můžeme v letošní sezóně hrát důstojnou roli a „učit“ se od soupeřů na čem ještě sami musíme zapracovat, aby náš výkon byl lepší a stačili jsme sehrát plně vyrovnané utkání i s top týmy v této soutěži a nejenom je pořádně potrápili. Bude záležet jen na klucích, jak i nadále budou přistupovat k tréninkům a zda na sobě budou chtít i nadále makat, jelikož nic není zadarmo a každé zlepšení stojí hodně píle, tréninku, zkoušení a dřiny.
 
Autor: Vítězslav Křivánek (6. 10. 2018)