Jedenáctý turnaj starších žáků - Adamov

Čas plyne velmi rychle a nyní nás čekal již poslední oficiální turnaj letošní sezóny. Tak jako na první turnaj jsme do těchto končin vyrazili vlakem, tedy sezónu jsme zakončili stylově.

První zápas Bojanovice vs. Židenice 3:0

Po třetinách: 1:0, 0:0, 2:0, vyloučení: 0:0, využití: 0:0, góly: ---.

Bez vstřeleného gólu nelze vyhrát, což se nám poprvé v sezóně nepodařilo. Naše hra nebyla optimální, byť v obranné činnosti jsme za soupeřem nezaostávali, bohužel z několika zbytečných chyb jsme inkasovali, na druhé straně jsme se nebyli schopni dostat do předbrankového prostoru a pořádně na gólmana soupeře vystřelit, kdy tři střely za celý zápas je bohužel málo.

Druhý zápas Strážnice vs. Židenice 2:7

Po třetinách: 1:3, 0:1, 1:3, vyloučení: 0:0, využití: 0:0, góly: 4 vlastní; 5 Tuček; 10 Pietropaolo; 17, 28 Peitl; 25 Krajčovič; 32 Pavlík.

Do závěrečného utkání sezóny nastoupil zcela jiný tým. Tým odhodlaný bojovat o míček, přihrát a nahrávat si a vystřelit na branku. Soupeř si v začátku utkání srazil nešťastně míček do vlastní branky. Poté přišla nejhezčí akce, kdy kombinaci na jeden dotek zakončoval Tuček. Z dálky se velmi pěkně k tyčce prosadil Pietropaolo. Propadnutí v obraně znamenalo snížení skóre.Však i po přestávce jsme hráli s velkou chutí a po úspěšném napadání soupeře přidali jeden gól. V závěrečné třetině jsme i  nadále pokračovali v kombinační hře, kdy z úspěšných přihrávek před branku soupeře jsme dokázali skóre navýšit. Definitivní tečku za utkáním z naší strany udělal kapitán Pavlík, který předvedl sólo akci přes tři čtvrtiny hřiště. Mírně jsme polevili v koncentraci a soupeř korigoval skóre po naší z jedné hrubek, kdy jsme opakovaně nahráli volnému soupeři před naši branku a tedy ani náš gólman se nenudil. V posledních sekundách jsme měli ještě příležitost samostatného průniku dvou hráčů pouze na gólmana. Po posledním zápase sezóny jsme tak mohli s rodiči slavit.

DSC_5261-(1).JPG

Co říci závěrem? Máme za sebou vydařenou sezónu. Mnozí hráči udělali velký pokrok, ovšem stále je na čem se zlepšovat. Hráči si ze zápasů, turnajů, ale i tréninků a dalších akcí odnesli velké množství neocenitelných nejenom florbalových zkušeností, které se dále do života budou hodit. Ať již příští sezónu budou či nebudou hrát, přejeme jim mnoho dalších životních úspěchů, k nimž mnohdy vede velmi těžká dřina, což kluci mohli v mnoha zápasech pocítit. Že nic není zadarmo a je nutné na sobě tvrdě makat. Děkujeme taktéž všem rodičům za podporu a pomoc, jež se nám z jejich strany v sezóně dostávalo, což nám trenérům činilo mnohé činnosti snazší. Věříme, že jsme alespoň v některých ohledech naplnili představy hráčů i rodičů a pomohli jejich dalšímu sportovnímu i sociálnímu rozvoji. Těšíme se na Vás všechny v červnu při oficiálním klubovém ukončení sezóny, kde si budeme moci se všemi popovídat.