Devátý turnaj starších žáků - Kyjov

Po měsíční pauze, kterou si mnozí kromě jarních prázdnin proložili lyžákem, jsme se ve slunečném mrazivém dopoledni vydali místo nedělního oběda na výlet do haly v Kyjově, kde jsme chtěli ukořistit další body do tabulky.

První zápas Horní vs. Židenice 7:2

Po třetinách: 0:1, 4:0, 3:1, vyloučení: 0:0, využití: 0:0, góly: 11 Pacal; 26 Krajčovič

Čekal nás soupeř, s nímž nás posledně zápas ve Valticích hodně bolel, nehledě na obdržené skóre v naší síti. Však poměřili jsme se již před turnajem v rámci příprav s tímto soupeřem na našem tréninku, kde se nám podařilo zvítězit 3:1.

DSC_5011.jpg

Trénink je však trénink a zápas je trošičku o něčem jiném, přesto nám toto přátelské utkání ukázalo, že se soupeřem lze hrát. Ve vlastním zápase na nás soupeř ihned od začátku vletěl a první tři střídání jsme se vůbec nepodívali přes polovinu hřiště a náš gólman měl ihned od počátku plné ruce práce. Naštěstí se nám podařilo hráče soupeře úspěšně rozebírat tak, že nezůstával žádný volný hráč. Naše pokusy směrem dopředu byli hodně nesmělé spíše na občasné brejky, kdy první vážnější šanci na konci první třetiny po rychlé přihrávce a přenesení útoku využil Pacal a my tak šli po první třetině do vedení, byť soupeř nás místy na hřišti výslovně drtil, ovšem přes zahuštěnou spořádanou obranu se nedokázal prosadit.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek, ovšem v půli zápasu jsme v brankovišti nedokázali pokrýt hráče soupeře a bylo vyrovnáno. Na konci třetiny nám evidentně došli síly, kdy od desáté do dvanácté minuty jsme inkasovali tři branky po nedůraze v předbrankovém prostoru, nedůsledném pokrytí hráčů, kdy na jednoho obránce v brankovišti zbyly dva útočníci a bylo zle. Naštěstí nás vysvobodila siréna.

Trochu jsme se oklepali, navíc i trochu zazlobili soupeře, kdy obránci dokázali na půli najít volného Krajčoviče, který nelenil, sebral balónek a rychlý brejk sám na gólmana dokázal i s funícím obráncem soupeře přetavit v náš druhý gól. Bohužel radost nám nevydržela příliš dlouho, jelikož opět křižné přihrávky do velkého brankoviště na nedůsledně pokryté hráče, případně jejich dorážka nám činily problém a my měli v síti další dvě branky. Utkání se již jen dohrávalo v relativně poklidném tempu, kdy se nám i občas podařilo nakouknout na druhou polovinu hřiště, však naše „střely“ (od půlky nebo „žabičky“) nedokázali gólmana soupeře příliš nachytat a tak již jen v závěru se ještě jednou prosadil soupeř, čímž uzavřel skóre tohoto zápasu, ve kterém zaslouženě vyhrál.

DSC_5018.jpg

Jelikož nám chyběla větší rychlost, přihrávka a schopnost ustát souboje se soupeřem, který nás v průměru převyšoval o hlavu a na váze měl cca o deset dvacet kilo více. Nutno však podotknout, že utkání se sehrálo v daleko lepším a „přátelštějším“ duchu než naše první utkání a hráči k sobě měli větší vzájemný respekt a zbytečně v malé hale neposílali soupeře nebezpečně na mantinel, či se nevedli v takové míře zákeřné fauly.

Druhý zápas Židenice vs. Slavkov 11:4

Po třetinách: 1:2, 8:2, 2:0, vyloučení: 3:3, využití: 3:0, góly: 7, 21 Kokeš; 13, 18, 41 Krajčovič; 14, 23 Kalousek; 16, 18, 25 Pacal; 31 Wisz

V druhém utkání nás čekal papírově lehčí soupeř ze Slavkova, který se krčí spíše v dolních částech tabulky, ale dnes dokázal porazit Strážnici a vlétnul i na nás. Bohužel trestuhodně jsme zaspali úvod a již v 11 sekundě jsme od poloviny hřiště inkasovali první branku. O pár minut později pomalejší přízemní střela končila od poloviny hřiště opět až v naší síti. Náš gólman si pořádně ještě nesáhnul na míček a my prohrávali již o dvě branky. Naštěstí poté naši hráči včetně gólmana získali potřebné sebevědomí a na rozdíl od předcházejícího zápasu jsme již ve čtvrté minutě zápasu měli více střel na branku než v předcházejícím utkání dohromady. Soupeř hrál hodně na hranici pravidel, respektive jeho hráči hodně a často faulovali u mantinelů, což nám v půli třetiny vyneslo přesilovou hru, kterou jsme po rychlém přenesení hry do útoku dokázali využít, kdy se prosadil Kokeš. Vzápětí po zbytečné vysoké holi a přísnému posouzení rozhodčích si šel na trestnou lavici odpočinout Peitl. Naštěstí jsme soupeře v jeho přesilové hře do vážnějších šancí nepouštěli. Poté jsme se snažili ohrožovat branku soupeře, kde jsme se místy i trvale usadili, však soupeř hrozil z protiútoků. Na konci třetiny, kdy si výlet od vlastního gólmana až za branku soupeře udělal Lošťák, kde byl podražen hráčem, jenž tyto zákroky předváděl opakovaně, tak rozhodčí se nebáli vytasit pětiminutový trest, čímž skončila první třetina.

DSC_5039.jpg

Tuto nabídnutou výhodu jsme samozřejmě v rámci možností chtěli využít a tak od počátku jsme na soupeře tlačili, který se musel bránit. Hned zkraje třetiny se po souhře trefil k tyči Krajčovič. Další lajna co přišla na hřiště, však nedokázala zachytit brejk soupeře, který v oslabení z půli hřiště vymetl šibenici naši branky, a my opět prohrávali. Ovšem ihned z následujícího střídání opět po rychlé přihrávce z ideální pozice z boku se trefil Kalousek a bylo vyrovnáno. Ke konci naší dlouhé přesilovky se prosadili po rychlé souhře opět naše posily z A týmu a Pacal poprvé strhnul skóre na naši stranu. My pokračovali v útočné hře, kdy soupeře jsme se snažili napadat, kdy takto v půli zápasu byl úspěšný Pacal, který pak sám tváří v tvář gólmanovi nedal šanci. Soupeř reagoval oddechovým časem. My si řekli, že nadále chceme pokračovat v naší nátlakové hře se zajištěnou obranou, jelikož do konce chybí ještě hodně času a rozdíl dvou branek není příliš. Na buly Krajčovič pustil míček, který si však rychle doběhl a nad nohu gólmana navýšil naše vedení. (Prý by těch time-outů mohlo být více, abychom po každém mohli dát gól.) Na soupeře jsme dále tlačili a záhy vstřelili další branku, kterou nám však rozhodčí pro vysokou hůl neuznal, kluci však v domnění, že dali gól, se radovali a šli pomalu střídat, zatímco další lajna šla od vlastní střídačky na hrací plochu, soupeř rychle rozehrál od vlastního gólmana a my tak byli docela přísně však po zásluze dle pravidel potrestání dalším dvouminutovým trestem za špatné střídání. Ve vlastním oslabení však Kokeš úspěšně napadal na hrotu rozehrávajícího obránce a následné sólo zakončil. Ke konci třetiny byl za podobný prohřešek (a podobně přísně – však rozhodčí měli jednotně nastavený metr) vyloučen i soupeř. Dlouho se nám nedařilo branku soupeře ani ohrozit. Další lajna co šla na druhou část přesilovky, však předvedla tři rychlé přihrávky od vlastní branky, kdy poslední hráč z velkého brankoviště zakončoval za překvapeného gólmana soupeře. Hned vzápětí po vyhraném buly a rychlém rozťuknutí do stran se prosadil Krajčovič. Definitivní tečku za touto třetinou udělal soupeř, který po chybě v naší obraně korigoval skóre.

Utkání již jsme chtěli v klidu dohrát a pohlídat si jeho průběh. Hned v počátku se pěkně individuálně prosadil Pacal. Spíše v poklidném tempu jsme se postupným útokem pokoušeli dále dostávat před branku soupeře, abychom zbytečně nepropadali, vytvořili jsme si i několik slibných šancí, kdy se ujala jediná v půli třetiny, kdy z otočky s přispěním obránce se trefil Wisz pod břevno soupeřovi branky. V závěru utkání, po tvrdém zákroku u mantinelu od Tahala jsme soupeři nabídli ještě přesilovou hru. Na skóre se již však nic nezměnilo a my s velkým přispěním z posil z A-týmu jsme toto utkání vyhráli i díky nedisciplinovanosti soupeře, kde zlomovým okamžikem byla především pětimunitová přesilovka, kde jsme dokázali otočit třemi brankami doposud nepříznivé skóre, ostatně využili jsme i další přesilové hry, což nám velmi pomohlo k celkovému zvládnutí utkání.

Dnes si z turnaje odvážíme tři body, kdy v prvním zápase jsme na soupeře neměli síly a v druhém zápase, jsme se po zpackaném úvodu díky pětiminutové přesilové hře vrátili zpět do utkání a pak dokázali využít svých předností, které rozhodli. Naše „bolístky“ však přetrvávají. Nejsme si schopni vypracovat gólové šance a střílet na branku. V druhém utkání nám velice vypomohli hráči A-týmu, bez jejichž pomoci bychom toto utkání jen velmi těžko zvládli vyhrát. Další domácí turnaj za čtrnáct dní, se však musíme obejít bez posil, jelikož hrají i RED svůj turnaj. Na předposledním turnaji této sezóny nás čekají i velmi zdatní - silní soupeři a o to tato utkání budou těžší. Věříme, že se na naše zápasy s Bulldogs a Hattrickem, kdy půjde o „Brněnská derby“ s přijdete podívat, zafandit a povzbudit kluky v jejich úsilí. Pokusíme se nějaké body v těchto prestižních utkání urvat, tak rádi oceníme Vaše hlasivky, které nás poženou kupředu.