Čtvrtý turnaj starších žáků

Po týdenní pauze čekal starší žáky další turnaj, tentokrát se zápasy proti Buldokům a Hattricku.
Na tomto turnaji však oproti zaběhnutým pořádkům nastala drobná změna, kdy turnaje se zúčastnila i lajna z ml. žáků, která za sebou zanechala pozitivní dojem.

BULLDOGS BRNO vs. K1 FLORBAL ŽIDENICE 12:2

(Statistiky utkání zde - https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-224464.htm)

FBŠ HATTRICK BRNO vs. K1 FLORBAL ŽIDENICE 6:7

(Statistiky utkání zde - https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-224466.htm)

DSC_4687.JPG

Pro lepší motivaci k tréninkovým jednotkám jsme se v rámci tohoto turnaje poprvé rozhodli tým posílit o ml. žáky na úkor některých st. žáků, aby si někteří kluci uvědomili, že účast na turnaji není automatickou záležitostí, ovšem je „za odměnu“ za kvalitně odmakané a odpracované tréninkové dávky. Jelikož hrajeme pouze lepší soutěž starších žáků, kde máme za soupeře týmy, které v mnoha florbalových činnostech jsou na tom výkonnostně lépe jak my, musíme se na trénincích snažit tento handicap dohonit. I proto je určitá konkurence vhodná a kluci z mladších žáků dnes hlavně při druhém zápase jasně ukázali, že mohou být vhodným i dobrým doplněním kádru starších žáků.

DSC_4666.JPG

Musíme tedy i nadále zkusit na trénincích pracovat koncentrovaně a naplno celou dobu, abychom se posouvali
vpřed. Jelikož v okamžiku, kdy nedokážeme využít některých příležitostí a naopak pokud začneme zmatkovat, dokáže herně vyspělejší soupeř našich chyb využít. Samozřejmě pozitivně lze hodnotit postupné zlepšení u některých hráčů, jež dokáží aplikovat i přímo v zápasech a věříme, že tak budeme pokračovat i nadále.

Budeme rádi, když se společně zase uvidíme na dalším turnaji za čtrnáct dní.
Autor: Vítězslav Křivánek (11. 11. 2018)