Cenné tři body pro starší žáky

V předposledním kole se starší žáci utkali na hale VUT s brněnskými konkurenty Bulldogs a Hattrickem. Žideničtí mladíci oba zápasy odehráli velmi dobře, a nakonec vybojovali zasloužené tři body.
 
Do prvního utkání se sousedními Buldoky vstoupili Draci skvěle a hned ve druhé minutě se dostali do vedení z hole Nicolase Kokeše. Zbytek úvodního dějství ale ovládli domácí, kteří se prosadili třikrát, a otočili tak nepříznivý vývoj skóre. Ve druhé třetině vykřesal jiskřičku naděje gólem na 2:3 Jakub Tesárek, ale Buldoci o dvě minuty později vrátili dvoubrankové vedení na svou stranu. Třetí třetina už pouze přinesla snížení Nicolase Kokeše, více branek už však nepadlo, a tak žideničtí starší žáci po sympatickém výkonu prohráli s favoritem 4:3.

Ve druhém zápase čekal na židenické mužstvo konkurent z Hattricku, který v něm plnil papírovou roli favorita. Od úvodního buly se hrál vyrovnaný florbal, který však divákům v první třetině nenabídl žádnou trefu. Skóre se podařilo otevřít až v druhé třetině, když po přihrávce Hájka zavěsil Jan Nevěděl. Ale to bylo ze strany Hattricku na dlouhou dobu vše. Židenicím se ještě do konce druhé třetiny povedlo vyrovnat střelou Nicolase Kokeše a dokonce otočit zápas ve svůj prospěch, o což se zasloužil Štěpán Pacal. Hned v první minutě třetí periody zvýšil na 3:1 Ondřej Fritz. Na jeho branku zareagoval Hattrick gólem Hájka, ten však snížil na konečných 2:3.

Komentář trenéra Víti Křivánka: „Přibližně po měsíci jsme se utkali se stejnými soupeři jako na domácím turnaji. Náš herní výkon se v některých činnostech od té doby zlepšil, na celkový bodový zisk z obou zápasů to však nemělo vliv a dopadli jsme obdobně, kdy si odvážíme tři body za jedno vítězství. Na některých klucích je v průběhu sezóny vidět opravdu velký pokrok, jak ve florbalových dovednostech, tak ve fyzické kondici. Dnes jsme si vytvořili v obou zápasech i velké množství velmi zajímavých šancí i brankových příležitostí. Bohužel však v plné rychlosti a pod tlakem nedokážeme tyto šance ke skórování využít, což je škoda, jelikož náš kvalitní výkon vůči silnému soupeři neproměníme v bodový zisk. Podaří-li se nám posílit tuto velmi obtížnou disciplínu a proměňovat vypracované šance, budeme se moci měřit s momentálně kvalitativně lepšími soupeři.“

Poslední kolo odehrají starší žáci v sobotu 23. března, kdy se v Tuřanech utkají s Orlem Telnice a s lídrem tabulky ze Znojma.

DSC_6035.JPG

DSC_6037.JPG

DSC_6049.JPG

 
Autor: Lukáš Konvičný (11. 3. 2019)