7. turnaj starších žáků na domácí hale

Tak jsme se v novém roce dočkali dalšího turnaje, který jsme i pořádali. Před vánoci jsme na šestém turnaji získali plný počet bodů. Chtěli jsme ukázat, že i přes změnu soupisek, kdy hráči, jež se za půl roku v BLUE předvedli, postoupili do RED a opačným směrem do BLUE putovali hráči, kteří tomuto sportu v posledním půlroce nedali potřebnou rychlost, výbušnost, sílu, trpělivost a píli. 
Našemu prvnímu soupeři Adamovu jsme měli rozhodně co vracet, jelikož nás v předcházejícím souboji těsně po velkém boji porazil. Očekávali jsme „lítý“ florbalový boj, který se na hřišti skutečně odehrál. Opět v našem vzájemném zápase převládala kombinační hra a snaha hrát zezadu i důsledně bránit soupeře, což praktikovala obě družstva. V první třetině jsme se do šancí příliš nedostávali, naopak soupeř mnohdy velmi nebezpečně zahrozil, jelikož jsme nedokázali důsledně pokrýt před brankový prostor ve velkém brankovišti a byli jsme tak před koncem první třetiny potrestáni gólem. Na začátku druhé třetiny na naší straně odzvonilo několik tyček, kdy nás mnohdy se štěstím podržel gólman. Bohužel však ze stejné chyby, kdy úplně volný hráč soupeře se ve velkém brankovišti v půli zápasu dostal k několikrát míčku k opakované dorážce, znamenalo dvoubrankové vedení soupeře. Velmi rychle však z protiútoku po rychlém přenesení hry a křižné přihrávce před branku do odkryté klece snižoval Čoupek. Po dalších dvou střídáních konečně křídla roztáhla své rozmístění v útočném pásmu a Karpíšek svoji typickou sólovou akcí přes celé hřiště vyrovnal, škoda jen že si v průběhu nenarazil míček i s dalšími hráči. Hned další střídání jsme rozehrávali standartní situaci v půli hřiště, kdy po rychlé přihrávce dozadu na beka Tahal propálil vše v cestě a míček odrazem zapadl ke vzdálenější tyčce. Soupeře však rychlá změna skóre, kdy prohrával, nerozhodila. Opět jsme se nepoučili ze svých chyb a poskakující míček před malým brankovištěm lehkou tečí útočníka skončil v naší brance. Po dvou třetinách byl tak výsledek smírný. Na začátku třetí třetiny i soupeř předvedl velmi rychlé rozehrání míčku z útočné třetiny hřiště, kdy soupeř na nic nečekal, položil míček z autu, rozehrál přes celou šíři hřiště na volného spoluhráče a my se nestačili divit, že máme další míček ve své brance. Na obou stranách odzvonilo několik tyček a bylo několik slibných šancí jak na naše vyrovnání, tak na navýšení skóre u soupeře, ale gólmani se činili. Ani pokus hrát na dvě lajny, ba dokonce ani výhoda přesilové hry čtyři minuty před koncem nevedli k našemu úspěchu.  Při závěrečné power-play, které nebyla sehrána příliš šťastně, soupeř pečetil svoji výhru. Bohužel jsme tak s Adamovem ani podruhé nedokázali získat body a prohráli i stejným skóre 3:5.

Ve druhém zápase nás čekal souboj se Strážnicí, která má vynikající jednu útočnou pětici, přičemž druhá se spíše snaží bránit. K našim třem kompletním lajnám jsme soupeře chtěli „uběhat“. Bohužel však první branku dal soupeř. My již jsme na hrací ploše měli třetí odpočnutou lajnu a soupeř stále ještě od úvodního bully nevystřídal, což jen ukazuje, jak se dále zápas v mnohých pasážích vyvíjel. V tomto utkání nám především velké problémy činili rychlé brejky soupeře, který ihned po získání míčku či po jeho vybojování, napadání našich beků v rozehrávce, když jsme byli v útoku, znamenalo velmi rychlé přečíslení dva na jednoho, tři na jednoho, tři na dva, samostatný únik hráče, což soupeř v průběhu zápasu trestal. Na vyrovnávací branku Karpíška po kombinační souhře v půli třetiny dokázal soupeř velmi brzy z protiútoku odpovědět, jak jinak proměněným brejkem, kdy jsme opět trestuhodně propadli, již poněkolikáté. Z následného bully a velmi rychlé akce před brankou soupeře Peitl vyrovnal. Soupeř byl především stažený v obraně a čekal na chyby, kterých jsme vyrobili hodně a z několika rychlých protiútoků jsme obdrželi branku, druhou jsme obdrželi po zbytečném velmi dlouhém tažení balónku naším obráncem, který vběhl mezi dva útočníky soupeře, a po bleskové přihrávce na druhou stranu jsme měli v naší síti čtvrtou branku. Bohužel my jsme si nedokázali pořádně přihrát, případně přihrávka trvala trestuhodně dlouho, než abychom se snažili hru roztáhnout, neustále jsme „bušili“ do zahuštěného před brankového prostoru nebo individuálně míčky velmi často a velmi dlouho tahali na hokejkách, než abychom hledali své spoluhráče. Na začátku druhé třetiny opět z rychlého brejku soupeř již vedl o tři branky. Ke konci třetiny své předchozí zaváhání z rychlého protiútoku napravil Šťovíček, který dostal přihrávku podél mantinelu a umístil ji k protější tyčce. Soupeři pomalu docházeli síly a bylo to i zřejmé ve třetí třetině, kdy se nám po rychlé kombinaci trefil obránce Tahal. Následný tlak na vyčerpaného soupeře a ani závěrečná power-play v posledních sekundách navíc umocněna vyloučením soupeře k vyrovnávací brance bohužel nevedla. A výsledek utkání  Židenice vs. Strážnice byl 4:5
Nelze říci, že by soupeři dnes byli vyloženě výrazně lepší Florbal je rychlá hra a je především o rychlosti, jak nahrávky, myšlení, zpracování míčku tak vlastní střelby, což pro mnoho našich hráčů je velký problém a potřebují příliš mnoho času na činnosti, které jim soupeř rozhodně nedá. To jsou činnosti, ve kterých se musíme zlepšit, abychom příště naklonili štěstěnu na svoji stranu. Čas na přípravu bohužel téměř nemáme ještě v lednu odehrajeme další 2 turnaje starších žáků. Neváhejte a přijďte nás v našem snažení podpořit, rádi Vás na tribuně uvidíme.