Souhrn víkendových zápasů přípravek a elévek

I jedni z nejmenších zástupců Židenic měli o víkendu o zábavu postaráno. Přípravka se vydala na turnaj do Letovic a na brněnský Hattrick, elévky odehrály své další zápasy na hale SportPoint. Jak se jim dařilo?
Přípravky Blue a Black se zúčastnily druhého ligového turnaje. Týmy Blue a Red odcestovaly do Letovic, tým Black na halu Hattricku. Dle trenéra Martina Bauera tým Blue odehrál svůj nejpovedenější turnaj: „Podařilo se nám vstřelit více než 10 gólů za turnaj. Nováčci si začínají zvykat na herní tempo, dařilo se nám navíc střídat i bez přerušení hry.“ Dařilo se také černému týmu v Brně na Lesné: „Nastříleli jsme hodně gólů, a aniž bychom hráče tréninkově vedli k nahrávkám, viděli jsme několik povedených a vyzrálých nahrávek a náznaků kombinace. Za zmínku rozhodně stojí i zapojení rodičů, kteří vytvořili atmosféru fanděním“, dodal trenér Bauer.

IMG_0569.jpg
 
Tým Red pod vedením Šárky Staré nominoval k turnaji i nováčky ze ZŠ Mutěnická, hlavním cílem bylo vstřelit několik branek. Protivníci sice byli lepší a zápasy dotáhli do vítězného konce, ale hráči si z proher vůbec nedělaly těžkou hlavu: „Všech 11 dětí musím pochválit za snahu a bojovnost. V žádném zápase jsme nedostali více než 5 branek, ale radosti v podobě vstřelené branky jsme se nedočkali. Šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Výborné výkony předvedli Jasmínka, Mirinka, Kuba a Míša. Dětem se turnaj moc líbil. Zároveň si uvědomují, že musí hodně trénovat, aby se mohly radovat z gólů v síti soupeře“, okomentovala počínání svých ratolestí Šárka Stará.

20191102_122618.jpg
 
Nejmladší židenická dívčí kategorie nemusela cestovat příliš daleko, svá utkání odehrála na brněnském SportPointu. V prvním zápase proti chlapcům z Hornets se hráčkám dařilo výborně kombinovat a střílet, diváci se tak měli opravdu na co dívat. I v druhém utkání se Znojmem se elévkám dařilo, tentokrát vstřelily šest branek a opět se mohly radovat z vítězství. Nejpovedenější utkání odehrály proti Bulldogs, proti kterým si všechny hráčky připsaly alespoň jeden gól nebo přihrávku a brankářka si dokonce uhlídala čisté konto. Povedený turnaj zakončily elévky výhrou nad Gullivers opět s čistým kontem.

75576639_417511429161963_3396582965151531008_n.jpg

Trenérka Monika Chromá si chválí chemii uvnitř týmu a zlepšené výkony: „U holek panuje velmi dobrá nálada nejen na hřišti, ale i mimo něj, což se odráží i na naší hře. Holky spolu rády hrají a jde vidět, že si na hřišti rozumí. Musím uznat, že se naše hra velmi zlepšila. Jsem ráda, že můžeme na hřišti vidět několik velmi pěkných nahrávek a střel. Chválím nejen hráčky, ale i brankářku, která dvakrát udržela čisté konto. Mám opravdu velkou radost a doufám, že každý náš další zápas bude lepší a lepší.“

75250857_485786425351328_4529761346912256000_n.jpg