Zkrat a pak tři body. Židenice v Adamově úspěšné jen na půl

V sobotu znovu vyrazil do bojů v Jihomoravské lize mužský tým Židenic. V nedaleké adamovské sportovní hale jej čekali běhaví Aligátoři ze Šlapanic a poté i Baník Ratíškovice, se kterým se už jednou střetl a odnesl si bod za remízu 6:6.
Židenice se v prvním duelu zbavily svého častého nešvaru a hrály koncentrovaně hned od úvodu. V první třetině se trefili Daniel Hrbolka a Aleš Malík a po třech přesných zásazích ve druhé části z holí Martina Fencla, znovu Malíka a Václava Lorence měli Brňané už čtyřbrankový náskok 5:1.

V tom ale přišel neskutečný zkrat. Těsně před druhou přestávkou soupeř snížil na 5:2 a ve třetí periodě smetl Židenice ze hřiště. Aligátoři v nepřerušené sérii otočili zápas sedmi brankami a vedli i kvůli nepovedené hře bez brankáře už 8:5. Minutu před koncem ještě šťastným gólem snížil Tomáš Zubík, ale ani další odvolání muže s maskou nepomohlo a šlapanický Lukáš Růžička uzavřel skóre s nepříznivým výsledkem 6:9. Židenice tak nepochopitelně ztratili dobře rozjeté utkání.  

Aligators Orel Šlapanice U21 C - K1 Florbal Židenice 9:6 (0:2, 2:3, 7:1)
Branky: 22. Patrik Procházka, 30. Tomáš Kalus, 32. Pavel Soldán, 35. Lukáš Růžička, 38. Vladimír Jelínek, 41. Tomáš Kalus, 41. Dominik Král, 44. Dominik Král, 45. Lukáš Růžička - 9. Daniel Hrbolka, 14. Aleš Malík, 22. Martin Fencl, 26. Aleš Malík, 27. Václav Lorenc, 45. Tomáš Zubík.
Vyloučení: 2:0 (využití 0:0).
Rozhodčí: Jan Ptáčník, Petr Gál.

 
V dvouzápasové pauze tak museli Brňané zpytovat svědomí a pokusit se napravit zaváhání v následujícím duelu proti Ratíškovicím. Ty nastoupily ve srovnání s prvním vzájemným utkáním také ve větším počtu hráčů a zápas byl znovu téměř celou dobu vyrovnaný.

Jako první se znovu prosadily Židenice, když Tomáš Fuciman dalekonosnou střelou z poloviny hřiště zaskočil brankáře Ratíškovic. Na jeho branku odpověděl hned v úvodu druhé třetiny Zdeněk Zemský, ale během dalších tří minut se dvakrát prosadilo Brno. Na 3:1 dávali Tomáš Zubík a Mojmír Pruch. Ve 22. minutě ještě zdramatizoval vývoj ratíškovický Michal Krupa, ale tečku za výsledkem udělal ve třetí třetině znovu Pruch, který zvýšil na 4:2.

K1 Florbal Židenice - FBK Panthers Baník Ratíškovice 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4. Tomáš Fuciman, 17. Tomáš Zubík, 19. Mojmír Pruch, 33. Mojmír Pruch - 16. Zdeněk Zemský, 22. Michal Krupa.
Vyloučení: 0:1 (využití: 0:0).
Rozhodčí: Pavel Rýznar, Jiří Vidlař.  
 

I po dalším herním víkendu a třech získaných bodech stále drží Židenice v našlapaném středu tabulky Jihomoravské ligy pátou příčku. Další turnaj je čeká až za měsíc ve Znojmě, kde se 16. prosince střetnou s domácí rezervou superligového týmu a s posledním Adamovem.  

 
Autor: Daniel Hrbolka (18. 11. 2018)