Židenice ve Znojmě schytaly výprask. Pak samy nadělovaly

Dva týmy z opačných konců tabulky vyzval v neděli mužský kádr Židenic ve znojemské hale. V rámci dalšího pokračování Jihomoravské ligy muži nejdříve prohráli 1:9 s domácí rezervou superligového Znojma, po pauze si ale smlsli na posledním Adamovu, který porazili 11:4. Židenice tak přezimují na páté příčce tabulky soutěže.
Znojemské béčko se společně se brněnskými Skuruty přetahuje o čelo Jihomoravské ligy a dominantní výkon bohužel předvedlo i na domácí palubovce proti Židenicím. Obrana Brňanů držela jen deset minut, po nich Znojmo rozjelo brankostroj, který se zastavil až v 41. minutě za stavu 9:0.

Jedinou korekci skóre zařídil po nepovedené rozehrávce soupeře židenický útočník Daniel Hrbolka. Ve znojemském dresu znovu výrazně úřadoval vedoucí muž kanadského bodování Gabriel Miklík, který tři branky sám dal a dvě připravil svým spoluhráčům.

K1 Florbal Židenice – TJ Znojmo Laufen CZ B 1:9 (0:2, 0:4, 1:3)
Branky: 12. Gabriel Miklík, 14. David Jedlička, 22. Marek Hlávka, 25. Michal Koch, 28. Josef Fišer, 29. Gabriel Miklík, 31. Gabriel Miklík, 37. Marek Hlávka, 41. Patrik Mašek – 41. Daniel Hrbolka.
Vyloučení: 0:0.
Rozhodčí: Jan Ptáčník, Jan Kvapil.
 

Ve znojemské hale to tak nevypadalo na vůbec podařený den. Další soupeř byl ale z jiného soudku – poslední Adamov se v soutěži trápí a zatím nevybojoval ani bod. Hlavní cíl brněnských hráčů tak byl, aby tuto nelichotivou statistiku ještě prodloužili.

Úvod duelu ale navzdory papírovým předpokladům urval pro sebe Adamov, když se trefil hned ve druhé minutě Lubomír Lukáš. Pak už ale otěže zápasu převzaly Židenice a zapsaly si deset branek v řadě. Jen do konce první třetiny se prosadily šestkrát.

V závěrečné periodě už Brňané polevili v koncentraci a povolili Adamovu tři branky. Konečný stav 11:4 ale hovořil jasně pro Židenice. Hattrickem se blýskli Mojmír Pruch a Daniel Hrbolka.

FBC Sokol Adamov - K1 Florbal Židenice 4:11 (1:6, 0:3, 3:2)
Branky: 2. Lubomír Lukáš, 38. Jiří Zahradník, 42. Dominik Moser, 44. Jiří Zahradník - 5. Mojmír Pruch, 6. Michal Kert, 9. Daniel Hrbolka, 13. Daniel Hrbolka, 13. Mojmír Pruch, 14. Denis Matoušek, 17. Michal Kert, 21. Aleš Malík, 22. Denis Matoušek, 36. Daniel Hrbolka, 43. Mojmír Pruch.
Vyloučení: 0:1; využití: 0:0.
Rozhodčí: Jan Ptáčník, Petr Gál.
 

Podzimní část sezony tak zakončily Židenice v Jihomoravské lize na páté příčce s šestnácti body za pět výher, jednu remízu a šest porážek. Střed tabulky je ale výrazně vyrovnaný a i po zimní přestávce čeká mužstvo hodně práce, aby svou pozici uhájilo. Další duely se odehrají 19. ledna ve Slavkově proti dvěma brněnským týmům – Gullivers B a Patriots.


Autor: Daniel Hrbolka (16. 12. 2018)