V Křenovicích urvali muži tři body. Slavkov byl nad jejich síly

Mužský tým Židenic se vinou dřívějších nepřesvědčivých výkonů dostal pod tlak, protože musí bojovat o záchranu v Jihomoravské lize. V neděli v Křenovicích se ale v prvním zápase žideničtí florbalisté v prvním utkání vytáhli na soupeře z horní poloviny tabulky. Ivanovice na Hané porazili 5:3. Po pauze pak ale bohužel nestačili na sousedy v pořadí soutěže z nedalekého Slavkova, který zápas ovládl přesvědčivě 9:4. Po šestnácti zápasech Brno drží s devatenácti body osmou příčku.
První třetina proti Ivanovicím se nesla v duchu dotahování náskoku soupeře. Jako první totiž po devatenácti sekundách udeřil Roman Skácel. Na jeho trefu v 9. minutě odpověděl přesnou střelou Ondřej Spáčil. Později si oba borci svoje role zopakovali. Skácel v 10. minutě znovu zařídil vedení, ale Spáčil kontroval na začátku 14. minuty. První perioda tak skončila smírně.

V té druhé už ale Židenice překlopily vývoj duelu na svou stranu. Nejdřív se v 18. minutě po rychlé kombinaci prosadil z bezprostřední blízkosti branky Daniel Hrbolka. Vedení Brna ale trvalo jen 26 sekund, po kterých Skácel dovršil hattrick a vyrovnal na 3:3. Naštěstí to už bylo ale ze strany Ivanovic vše. Ve 21. minutě vstřelil vítězný gól Mojmír Pruch a hned po druhé přestávce odskočily Židenice na rozdíl dvou branek zásluhou Aleše Malíka. Ve zbytku třetí třetiny se tak už brněnský tým soustředil hlavně na bránění svého vedení.

K1 Florbal Židenice - FBC Sokol Ivanovice na Hané 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Ondřej Spáčil, 14. Ondřej Spáčil, 18. Daniel Hrbolka, 21. Mojmír Pruch, 32. Aleš Malík - 1. Roman Skácel, 10. Roman Skácel, 19. Roman Skácel.
Vyloučení: 1:2 (využití 0:0).
Rozhodčí: Pavel Brückner, Matěj Otáhal.
 

Dobrou obrannou hru však Židenice nedokázaly přenést do druhého klání, ve kterém vyzvaly Slavkov, jenž také musí bojovat posun do klidného středu tabulky. První perioda měla ještě hodně podobný průběh jako ta proti Ivanovicím. Do vedení šel Slavkov po dvou minutách hry zásluhou Dominika Horáka. Na jeho gól odpověděl Spáčil v 11. minutě a srovnal na 1:1. Jan Trávníček se prosadil za Slavkov ve 14. minutě, po devíti sekundách ale bylo znovu srovnáno díky Malíkovi.

Bohužel druhá třetina rozhodla o vítězství Slavkova. Tři rychlé branky v rozmezí necelých dvou minut srazily Brňany na kolena. Postupně si gól připsali Marek Šmerda, znovu Horák a pak i Vojtěch Koudelka. Naději se ještě snažil ve 29. minutě vykřesat Pruch, který snížil. O minutu později ale vrátil tříbrankový náskok Slavkovu Michal Šopík.

Po sedmé brance v síti Židenic, která padla po minutě třetí třetiny z hole Trávníčka, vystřídal ve svatyni brněnského týmu Petra Ručku Martin Kolínský. Tato změna sice tým lehce nakopla, když snížil Malík, do konce utkání ale Slavkov přidal ještě dvě branky a vyhrál 9:4. Nejdřív zvýšil Smelik a později svůj hattrick dokončil Trávníček.    

FBC Slavkov - K1 Florbal Židenice 9:4 (2:2, 4:1, 3:1)
Branky: 3. Dominik Horák, 14. Jan Trávníček, 21. Marek Šmerda, 22. Dominik Horák, 23. Vojtěch Koudelka, 30. Michal Šopík, 31. Jan Trávníček, 36. Jan Smelik, 43. Jan Trávníček - 11. Ondřej Spáčil, 14. Aleš Malík, 29. Mojmír Pruch, 33. Aleš Malík.
Vyloučení: 1:2 (využití 1:0)
Rozhodčí: Tomáš Húska, Pavel Vích.
 

Tři body do ligové tabulky sice Židenicím pomohou, boji o záchranu ale není ani zdaleka konec. Další duely odehrají za dva týdny 23. února ve sportovní hale v Tuřanech proti týmům TJ Čechie Zastávka a Aligators Orel Šlapanice U21 C.
 

Autor: Daniel Hrbolka (11. 2. 2019)