Na Telnici muži nestačili, Slavkov zkušeně přehráli

V neděli 10.12. jsme odehráli další dva zápasy JM ligy mužů, tentokrát proti Telnici a Slavkovu.

Židenice - Telnice B 2:9

V prvním utkání na nás čekal nejtěžší soupeř z naší ligy. Za Telnici nastupuje řada hráčů se zkušenostmi z podstatně vyšších soutěží a kvalitou kádru jednoznačně převyšují JM ligu. V případě tohoto zápasu jsme celkem uvítali že se hraje v neděli už v 9:00 ráno, sázeli jsme na to že Telnice nepřijede kompletní a dá nám tím šanci na slušný výsledek. Bohužel tato naše kalkulace nevyšla, soupeř přijel ve skvělé sestavě a neponechal nic náhodě.

Od prvních minut se hrálo podle očekávaného scénáře, my jsme poctivě bránili a Telnice útočila a snažila se střílet góly. Začátek první třetiny nám ale vyšel skvěle a po jednom z našich protiútoků jsme šli do vedení gólem Vaverky. Naše obrana pracovala perfektně a soupeř se ne a ne prosadit. Bohužel jsme přibližně v polovině první třetiny nabídli Telnici přesilovou hru kterou jsme ubránit nedokázali a bylo vyrovnáno. Do konce prvního dějství padl ještě jeden gól a opět to bylo do naší sítě, po první třetině byl tedy stav 1:2

Od druhé třetiny nás soupeř přehrával víc a víc a i díky našemu dalšímu vyloučení postupně navyšoval skóre. S druhou sirénou svítil na časomíře stav 1:5. Ve třetím dějství ještě z naší strany korigoval Mikula, Telnice ale přidala další góly a konečný výsledek zněl 2:9.

Židenice - Slavkov 4:0

Se Slavkovem jsme letos už jednou hráli (výhra 6:3) a věděli jsme tedy že nás nečeká žádný lehký soupeř. Přesto jsme do posledního zápasu v roce nastupovali s jasným cílem - získat tři body.

Od prvních minut se hrál oboustraně opatrný florbal a čekalo se na první gól. Ten jsme dokázali vstřelit my, ve třinácté minutě se dorážkou z bezprostřední blízkosti prosadil Pruch. Po první třetině jsme tedy vedli 1:0. Druhá třetina pokračovala v naprosto stejném duchu a padl také pouze jeden gól. Po našem skvěle sehraném rychlém protiútoku skóroval Malík.

Na začátku třetí části hry nás Slavkov dokázal zatlačit do obrany, ale chybnou rozehrávku soupeřovy standardky vystihl Mikula a sólo přes celé hřiště zakončil nekompromisním blafákem. Jak zahrávat standardní situaci v nebezpečné vzdálenosti od branky jsme naopak soupeři za pár minut předvedli my kdy se přesnou střelou prosadil Augustin. V posledních minutách zápasu se ještě Slavkov pokusil o power-play, naše obrana ale fungovala bezchybně a i díky pomoci spoluhráčů si tak mohl Kolínský připsat do statistik první letošní vychytanou nulu. Konečné skóre zápasu tedy bylo 4:0.



V zápase se Slavkovem jsme předvedli velmi dobrý výkon a zaslouženě bereme 3 body. Další turnaj nás čeká v lednu a představíme se 13.1.2018 na domácí "palubovce" v hale na VUT.