Mužský tým skončil v Jihomoravské lize devátý

Svou porci dvaceti zápasů odehráli nejrychleji z celé soutěže, pak už jen čekali, jaké umístěni jim to vynese. Před týdnem se definitivně uzavřel aktuální ročník Jihomoravské ligy a žideničtí florbalisté skončili na devátém místě.
V posledním kole se z pohledu Židenic rozhodovalo o tom, jestli skončí deváté nebo dokonce na předposlední desáté příčce. Mohl je totiž v případě dvou výher předstihnout celek FBK Panthers Baník Ratíškovice. Brněnský tým nastřádal 20 bodů, Ratíškovice měly o pět méně. Naštěstí pro židenické florbalisty jejich pronásledovatelé vybojovali z posledních dvou utkání pouze jeden bod za remízu 6:6 s rezervou Guliverů a tak se hráči s drakem na prsou udrželi na devátém místě s prakticky jistou záchranou v lize.

Celkově se ale sezona nedá hodnotit pozitivně – nedařilo se v útoku ani obraně. Bilance celkových 89 vstřelených (druhý nejhorší tým) 122 inkasovaných branek (čtvrtý nejhorší tým) opravdu nemohla stačit na lepší než devátou pozici z celkového počtu jedenácti týmů v Jihomoravské lize.

Se soutěží se nejlépe popasovala rezerva znojemského superligového týmu, která si v předstihu zajistila první místo před nakonec druhými Skuruty z Brna. Ti v závěru soutěže výrazně klopýtali a na záda jim začali dýchat ještě bronzoví Aligators Orel Šlapanice U21 C a čtvrtí brněnští Patrioti. Od pátého do osmého místa byla tabulka našlapaná a nakonec se v ní za sebe seřadily týmy Čechie Zastávka, Guliveři B, Sokol Ivanovice na Hané a Slavkov. Za devátými Židenicemi se umístil Baník Ratíškovice a beznadějně poslední skončil bez jediného uhraného bodu Sokol Adamov.

 
Kompletní tabulka Jihomoravské ligy po 20. kole:
 1. TJ Znojmo LAUFEN CZ B                        47 bodů
 2. VSK VUT Skurut Hai Brno                        42
 3. Aligators Orel Šlapanice U21 C                39
 4. Patriots Brno                                             37
 5. TJ Čechie Zastávka                                  33
 6. Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B        30
 7. FBC Sokol Ivanovice na Hané                  30
 8. FBC Slavkov                                              28
 9. K1 Florbal Židenice                                    20
 10. FBK Panthers Baník Ratíškovice              16
 11. FBC Sokol Adamov                                     0

Autor: Daniel Hrbolka (7. 4. 2019)