Mužský tým dál tápe. Z domácího turnaje nevydoloval ani bod

Osmnácté kolo Jihomoravské ligy mužů hostily tuto sobotu Židenice ve sportovní hale v Tuřanech. Ani domácí půda nepomohla brněnskému týmu udělat krok směrem k jistotě záchrany. Židenice podlehly Čechii Zastávka 6:8 a šlapanickým Aligátorům 2:4 a stále zůstávají na osmé příčce.
V prvním duelu se Zastávkou tahali žideničtí florbalisté prakticky celý zápas za kratší konec. Už ve druhé minutě se prosadil Martin Holeček a o sedm minut později zvýšil na 2:0 Petr Sůkal. Čtyři vteřiny před koncem úvodní části ale dokázal snížit Martin Fencl.

I ve druhé třetině vstřelili o jednu branku víc než soupeř hráči Zastávky. Na 4:1 odskočili zásluhou Pavla Ševčíka a Holečka. O drama se v 27. a 28. minutě postarali přesnými trefami Radoslav Mikula a Tomáš Fuciman. V poslední minutě druhé periody ale znovu Zastávka odskočila po gólu Libora Kouřila.

Se snížením se hned ze startu závěrečné třetiny předvedl Mojmír Pruch, bohužel Zastávka zareagovala dvěma rychlými zásahy na přelomu 32. a 33. minuty. Hattrick nejdříve dokonal bývalý hráč Židenic Holeček a na 7:4 zvýšil Vítězslav Lacina. Tyto slepené branky byly nejspíš zlomovým momentem utkání. Ve 42. minutě se ještě jednou prosadil Mikula, za soupeře odpověděl dvě minuty před koncem Michal Klabík a finální podobu skóre stanovil na 8:6 dvanáct vteřin před koncem Matěj Pitterman.

K1 Florbal Židenice - TJ Čechie Zastávka 6:8 (1:2, 2:3, 3:3)
Branky: 15. Martin Fencl, 27. Radoslav Mikula, 28. Tomáš Fuciman, 32. Mojmír Pruch, 42. Radoslav Mikula, 45. Matěj Pittermann - 2. Martin Holeček, 9. Petr Sůkal, 23. Pavel Ševčík, 25. Martin Holeček, 30. Libor Kouřil, 32. Martin Holeček, 33. Vítězslav Lacina, 44. Michal Klabík.
Vyloučení: 3:2 (využití: 1:2).
Rozhodčí: Jan Galuszka, Matěj Otáhal.
 

Druhý sobotní duel byl, co se týče výsledku, o hodně opatrnější. Jako první se prosadili ve 4. minutě florbalisté Aligators Orel Šlapanice C zásluhou Pavla Soldána. Na začátku 6. minuty kontroval svým prvním gólem v zápase i v celé sezoně Ondřej Vývoda. Ještě do přestávky ale znovu soupeř odskočil díky Dominiku Královi.

Druhá perioda byla na branky hodně skoupá, nakonec ji ale ovládly Židenice, když svůj gólový účet zdvojnásobil Vývoda a podruhé vyrovnal. Při nástupu do třetí třetiny tak byly karty rozdány rovnoměrně.

Závěr zápasu ale bohužel patřil Šlapanicím. Ve 38. minutě dal na 3:2 Zdeněk Severa a definitivní tečku přidal ve 43. minutě Soldán.

K1 Florbal Židenice - Aligators Orel Šlapanice U21 C 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 6. Ondřej Vývoda, 25. Ondřej Vývoda - 4. Pavel Soldán, 10. Dominik Král, 38. Zdeněk Severa, 43. Pavel Soldán;
Vyloučení: 1:3 (využití 0:1).
Rozhodčí: Matěj Otáhal, Martin Pivoda.  
 

I po dvou prohrách Židenice drží s devatenácti body osmou příčku v tabulce. Odehrály už ale osmnáct utkání, což je nejvíc ze všech jedenácti týmů soutěže. Své účinkování v aktuálním ročníku Jihomoravské ligy zakončí mužský tým za dva týdny 10. února znovu v Tuřanech, kde sehraje dvě brněnská derby s rezervou Gulliverů a celkem Skurut Hai.


Autor: Daniel Hrbolka (23. 2. 2019)