Mužské áčko nepřivezlo z Jedovnic ani bod

Zatím předvádí výkony jako na houpačce. Na prvním turnaji urvali muži Židenic šest bodů, pak nevybojovali ani jeden. Před dvěma týdny si připsali výhru a remízu a tentokrát si bohužel znovu vybrali nulový herní den. V hale v Jedovnicích prohráli 3:7 s Ivanovicemi na Hané a 1:4 s brněnskými Patrioty a klesli o dvě místa na pátou příčku Jihomoravské ligy.
V Jedovnicích se v židenickém dresu představilo jen osm hráčů do pole a v obou zápasech byl nízký počet znát. V prvním duelu proti Ivanovicím na Hané se k tomu přidala ještě další bolest této sezony, a to nepovedené úvody zápasů.

První třetinu ovládli suverénně Ivanovičtí, když se postupně trefili David Gurka, Radim Baláž a Tomáš Urbánek. Židenice odpověděly zásluhou Mojmíra Prucha, který zavěsil na začátku druhé části, ještě do sirény ale znovu na třígólový rozdíl zvýšil Dominik Papp.

Dobře vyšel brněnskému týmu hlavně začátek třetí třetiny, když se rychle po sobě trefili Daniel Hrbolka a znovu Pruch. To bylo ale ze strany Židenic bohužel vše. Dotáhnout jednobrankové manko se nepodařilo a naopak tři góly přidaly Ivanovice. Postarali se o ně Tomáš Tauchman, Jiří Pochylý a nakonec i David Hedvík, kteří dovršili ivanovický triumf v poměru 7:3.

FBC Sokol Ivanovice na Hané - K1 Florbal Židenice 7:3 (3:0, 1:1, 3:2)
Branky: 1. David Gurka, 9. Radim Baláž, 14. Tomáš Urbánek, 26. Dominik Papp, 36. Tomáš Tauchman, 42. Jiří Pochylý, 43. David Hedvík - 19. Mojmír Pruch, 31. Daniel Hrbolka, 34. Mojmír Pruch.
Vyloučení: 2:1 (využití 0:0).
Rozhodčí: Jiří Obalil - Jan Kouba.

 
V druhém utkání Židenic došlo na brněnský duel s Patriots. Ti až do neděle nezískali v soutěži ani bod, v Jedovnicích s posílenou sestavou ale nezaváhali. Pokyny před utkáním zněly v šatně Židenic jasně – pohlídat si první třetinu a neinkasovat. I přes velký tlak Patriotů se to podařilo, bohužel se ale nepodařilo ani skórovat.

Soustavnou převahu Patrioti zužitkovali až ve druhé části, když přesně zamířili Jan Hušek a těsně po skončení přesilovky do rozhozené obrany i Jakub Novák.

Malou naději vykřesal pro Židenice v 33. minutě Tomáš Fuciman, jenže na jeho přesnou ránu odpověděli znovu dvěma brankami Patriots. Z gólu se radoval Radim Fila a na konečných 4:1 zvýšil David Pexa.

K1 Florbal Židenice - Patriots Brno 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 33. Tomáš Fuciman - 19. Jan Hušek, 28. Jakub Novák, 37. Radim Fila, 45. David Pexa.
Vyloučení: 2:3 (využití 0:1).
Rozhodčí: Martin Pivoda - Jan Kouba.

 
Šanci na reparát budou mít žideničtí muži za dva týdny. Ve sváteční sobotu 17. listopadu vyzvou v Adamově šlapanické Aligátory a Ratíškovice.


Autor: Daniel Hrbolka (4. 11. 2018)