Z Křenovic za 3 body

V sobotu 7.10. odehráli muži druhý turnaj letošní sezóny. Po nevydařeném prvním turnaji byl cíl jednoznačný - začít sbírat body.

Židenice - Šlapanice 3:5

Vstup do prvního zápasu proti Aligators Šlapanice se nám povedl znamenitě. První třetinu jsme vyhráli 1:0 (Pruch) a ve druhé třetině jsme pokračovali v soustředěné hře a vedení jsme postupně navýšili až na 3:0 (Vývoda, David). Po chybě v obraně Šlapanice snížily na 3:1 a za tohoto stavu skončila druhá třetina. Bohužel od poloviny zápasu se nám nedařilo dodržovat stanovenou taktiku, začali jsme lacino ztrácet balónky a pouštěli jsme soupeře do šancí.

Třetí třetina pokračovala v podobném duchu jako končila druhá a po další chybě v obraně a zbytečném vyloučení soupeř srovnal na 3:3. A aby toho nebylo málo tak o pár minut později povedená střela ze střední vzdálenosti zapadla do horního rohu naší branky. Do konce zápasu moc času nezbývalo a přes závěrečný nápor a skoro dvouminutovou power-play se nám vyrovnat nepodařilo. Naopak se sirénou pečetil hráč soupeře výhru střelou do naší prázdné brány.

Tento zápas tak nelze zhodnotit jinak než jako další 3 ztracené body.

Židenice - Adamov 5:2

V úvodu druhého zápasu na nás Adamov doslova vletěl a v obraně jsme se museli pořádně "ohánět". Přesto se nám hned na začátku zápasu podařilo z rychlého protiútoku skórovat (Vaverka). Po pár minutách bylo vyrovnáno, ale dokázali jsme pokračovat v prcizní obraně a z protiútoků nebo standardek nebezpečně zakončovat a na konci první třetiny jsme vedli 4:1 (Malík, Pruch, Mikula).

Ve druhé třetině gól nepadl a do závěrečné části jsme tedy nastupovali s nadělným vedením 4:1. Tato část hry byla ve znamení mnoha vyloučení hráčů soupeře a z jedné z přesilovek jsme vstřelili pátý gól (Augustin). Poté Adamov dokázal již jen snížit a zápas jsme dotáhli k naší premiérové letošní výhře. Paradoxně první body jsme získali v zápase proti zatím asi nejlepšímu soupeři.

V tomto zápase všichni hráči předvedli příkladné nasazení a bojovnost a pokud v takové hře dokážeme pokračovat i v dalším průběhu soutěže tak se lepší výsledky nepochybně dostaví.