Muži ulovili posilu z 1. ligy

Muži vstoupili po letní obměně do nové sezóny velmi dobře a po šesti zápasech se díky zisku 12 bodů vyšplhali až na průběžné 3. místo v tabulce Jihomoravské ligy. I přesto se klub nadále poohlížel po kvalitních posilách a jednu výraznou se mu podařilo ulovit z prvoligových Petrovic. Do Brna totiž zamířil Marcel Lázók.
Marceli, vítej v Židenicích! Co tě přivádí do Brna a jaké jsou tvé současné cíle?
Ahoj, mockrát díky za uvítání! Do Brna mě přivedla od září letošního roku práce, a protože jsem chtěl u florbalu zůstat, a nabídka Židenic byla velmi lákavá, jsem tady (úsměv). Co se týká současných cílů, tak hlavním je dostat se znovu do formy, protože jsem toho za poslední půlrok moc nenatrénoval.

Už jsi s týmem absolvoval pár tréninků. Jak na tebe zatím tým a tréninkové jednotky působí?
Musím říct, že mě tréninkové jednotky velmi mile překvapily. Nasazení i kvalita jsou na velmi dobré úrovni, což se zákonitě muselo někde projevit. Výkony mají stoupající tendenci a tomu odpovídají také výsledky kluků z posledních zápasů, ke kterým jim gratuluji!

Většinu kariéry jsi strávil v Petrovicích, kde jsi dokonce v uplynulých dvou sezónách pravidelně nastupoval v 1. lize. Co ti druhá nejvyšší soutěž dala?
Ano, je to pravda, kromě pár zápasů v dorosteneckém věku, ve kterých jsem na střídavé starty nastoupil v dresu Torpeda Havířov, jsem působil celou kariéru v Petrovicích. Druhá nejvyšší soutěž byla jednoznačně výzva, kterou jsme si v Petrovicích právem vybojovali. Co mi 1. liga dala? Tak především zkušenosti, protože v ní působí hodně extraligou ostřílených borců, se kterými se člověk mohl poměřit, případně si s některými zahrát v jednom týmu.

V týmu budeš patřit mezi nejzkušenější borce. Co si myslíš, že můžeš židenickému týmu předat?
Tady navážu na předchozí odpověď a uvedu zkušenosti. I přes ještě relativně nízký věk toho mám odehráno poměrně dost, takže si myslím, že můžu mladším hráčům v hodně věcech poradit. U mě už to nikdy nebude o rychlosti nebo síle v osobních soubojích, ale hlavně o hlavě (smích).

Jihomoravská liga je přece jen o několik soutěží níže než 1. liga. Ale zkušenosti z nižších lig máš také, pravidelně jsi nastupoval za rezervní týmy Petrovic. Jaké máš od Jihomoravské ligy a celkově od této sezóny očekávání?
Přiznám se, že jsem byl do florbalu hodně velký blázen a 50 zápasů za sezónu pro mě nebyl problém, takže zkušenosti z nižších lig mi nechybí. Abych řekl pravdu, pro mě byly někdy zápasy v nižších ligách těžší než v 1. lize, protože v nich jde taktika stranou a „lítá se“ nahoru dolů. Rozhodně tak čekám od Jihomoravské ligy velkou kvalitu, ve které nám nikdo nedá nic zadarmo. Co se týká očekávání, vždy se raději držím při zemi. Já osobně se chci co nejdříve dostat zpět do optimální fyzické pohody. Týmová očekávání? Hrát dobrý florbal a výsledky se dostaví (úsměv).

Zkus se našim fanouškům představit. Kdo je Marcel Lázók a co ho kromě florbalu baví?
Marcel Lázók je pohodový kluk z Karviné, s kudrnatou komedií na hlavě a vizáží afghánského teroristy, který nezkazí žádnou srandu (smích). Kromě florbalu mě baví vůbec sport obecně, hlavně fotbal, na který si rád doma zajdu, i když Karviná hraje tužku! Dále hudba, takže v létě nějaké ty festivaly, nesmí chybět sociální sítě, gamesy a akce s naší karvinsko-petrovickou partou.

74239265_1924257191054081_6558971315091406848_n-(1).jpg

Když se řekne Florbal Židenice. Vybaví se ti něco?
V první řadě samozřejmě úspěšné ženy, které bojují v nejvyšší soutěži. V řadě druhé pak nepříjemný soupeř ze sezony 2010/11, kdy jsme ve druhém utkání dostali na VUT slušně fyzicky nařezáno (úsměv).

Máš nějaký předzápasový rituál?
Jediná věc, kterou dělám vcelku pravidelně je ta, že po pokřiku jdu za gólmanem jako poslední a řeknu mu, ať to zavře!

Marceli, děkujeme ti za rozhovor a přejeme, ať se ti v židenickém dresu daří!