Muži po dlouhé pauze odehráli další zápasy

Družstvo mužů v sobotu 24.2. nastoupilo po 6-ti týdenní pauze k dalším zápasům JM ligy

Židenice - Aligators C 3:4

K dalším zápasům Jihomoravské ligy mužů jsme nastoupili v Rousínově po nepříjemně dlouhé 6-ti týdenní pauze a soupeři nám byla družstva ze spodní poloviny tabulky - Aligators C a Gullivers C. Z nejrůznějších důvodů jsme byli nuceni zápasy odehrát v poměrně okleštěné sestavě (první zápas pouze v osmi lidech do pole, druhý v devíti) a očekávali jsme tedy tuhý boj o každý bod.

V prvním zápase proti nám nastoupilo "céčko" Aligatorů posíleno o brankáře a jednoho hráče z A týmu hrajícího národní ligu. Od začátku se hrála vyrovnaná partie a nám se díky bleskovému využití přesilové hry (David) podařilo jít do vedení a tento stav jsme udrželi až do první přestávky.

Soupeř ovšem do druhé třetiny vstoupil velmi dobře a během pěti minut překlopil dvěma góly vývoj zápasu na svou stranu. Za nás odpověděl gólem vstřeleným opět v přesilovce Zubík a v jedenáctné minutě druhé třetiny vrátil vedení na naši stranu Fencl.

Ve třetí třetině jsme my i soupeř chtěli rozhodnout o vítězství, gólmani na obou stranách však byli proti. Když už do konce zápasu chyběly necelé dvě minuty využili Aligátoři chyby v naší obraně v vsítili vítězný gól. V závěru jsme ještě v powerplay soupeře dostali pod tlak, ale vyrovnat se nám už nepodařilo.

Židenice - Gullivers C 8:6

Do druhého zápasu jsme nastoupili s jednoznačným cílem zisku tří bodů. Než jsme se ale rozkoukali tak jsme prohrávali 0:2. Začátek zápasu byl z naší strany velice nekoncentrovaný a vedení jsme soupeři v podstatě sami nabídli.

A aby toho nebylo málo tak i když jsme během první třetiny hru vyrovnali a začali Gulivery přehrávat tak hned v první minutě druhé třetiny jsme opět inkasovali a skóre už bylo hrozivých 0:3. Pokračovali jsme v tlaku ale do konce druhé části hry jsme dokázali snížit pouze na 1:3 (Pittermann).

Vstup do třetí třetiny vyšel opět soupeři a ve třetí minutě byl stav zápasu už 1:4. Až poté jsme se probrali a dokázali konečně naše šance proměňovat. Postupně skórovali 2x Pruch, 2x David, 2x Pittermann a jednou Zubík. Soupeř zcela odpadl a my jsme najednou vedli 8:4. Další ztrátou koncentrace v závěru jsme dovolili soupeř ještě korigovat na 8:6, ale o vítězi už nebylo pochyb. V tomto zápase jsme výsledkově předvedli vynikající třetí část hry (7:3), ale špatný vstup do zápasu by se proti silnějším protivníkům těžko otáčel.

Další zápasy nás čekají za 14 dní proti podstatně silnějším soupeřům - momentálně čtvrté Zastávce a první Telnici.