Muži nenavázali na dobrý úvod ligy a dvakrát padli

Brno – O uplynulém víkendu odehrál svou druhou dvojici zápasů v jihomoravské lize mužský A tým Židenic. V kádru se objevilo několik nových tváří, bohužel však Židenice nepotvrdily dobrý vstup do soutěže. Po šestibodovém úvodním víkendu tentokrát po prohrách 2:3 se Skurut Hai Brno a 6:8 s rezervou superligového Znojma nevybojovali muži ani bod.
První duel na domácí půdě v hale VUT Pod Palackého vrchem se Skuruty začal opatrně a první třetina gól nepřinesla. V druhé části se nejdříve prosadily Židenice, na jejich branku ale soupeř odpověděl postupně třemi brankami, které zařídili Denis Ligas, Adam Trllo a Tomáš Fanta. V závěrečně hře bez brankáře pak jen korigoval na konečných 2:3 ostrou ranou Ondřej Spáčil. Skuruti ovládli i svůj druhý nedělní zápas a soutěž vedou bez ztráty jediného bodu.

K1 Florbal Židenice - VSK VUT Skurut Hai Brno 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: Daniel Hrbolka, Ondřej Spáčil - Denis Ligas, Adam Trllo, Tomáš Fanta.
Vyloučení 1:0, využití 0:0.
Rozhodčí: Pavel Brückner, Marek Loskot.
 

V druhém utkání čekalo na Židenice znojemské béčko, které v prvním hracím víkendu získalo pouze jeden bod a navíc od Skurut Hai schytalo jedenáctigólový debakl. V neděli se ale Znojemští předvedli v úplně jiném světle a Židenice přehrávali. Postupně si vytvářeli náskok, který se ve třetí třetině vyšplhal už na pět branek.

Za stavu 8:3 se Židenice nadechly k náporu, vytěžily z něj ale pouze tři branky a Znojmo si vedení v klidu pohlídalo. Jeho největší zbraní se stal Gabriel Miklík, který dvě branky dal a na tři přihrál. Za domácí Židenice se dokázali výrazněji prosadit Mojmír Pruch a hrající trenér Radoslav Mikula, oba sesbírali čtyři kanadské body za dva góly a stejný počet asistencí.

TJ Znojmo LAUFEN CZ B - K1 Florbal Židenice 8:6 (3:1, 3:2, 2:3)
Branky: Marek Hlávka 2, Gabriel Miklík 2, Josef Fišer 2, Michal Koch, Petr Mašek - Mojmír Pruch 2, Radoslav Mikula 2, Aleš Malík, Daniel Hrbolka.
Vyloučení 1:3, využití 2:0.
Rozhodčí: Pavel Gajan, Jindřich Zich.

Hodnocení zápasů z pohledu hrajícího trenéra Radoslava Mikuly: "V prvním utkání jsme se bohužel přizpůsobili pochodovému tempu soupeře. Hodně jsme chybovali při rozehrávce z vlastní poloviny, navíc jsme špatně zakončovali gólové situace a to nás stálo zisk minimálně jednoho bodu za remízu.
Druhý zápas už se hrál ve vyšší rychlosti. Od začátku bylo ale Znojmo lepší ve všech směrech a zaslouženě vedlo 6:2. Po šesté brance jsme si vzali oddechový čas a po něm hráli líp, ale na víc než korekci skóre nám to nestačilo. Zlepšili jsme tempo hry a nastříleli víc gólů, ale určitě jsme si nezasloužili vyhrát. V obou duelech nás podrželi brankáři, kteří nás uchránili od větších debaklů."

 

Žideničtí muži tak po nevydařených duelech klesli na sedmou příčku v tabulce. Další zápasy je čekají 20. října v Křenovicích, kde vyzvou druhé Ratíškovice a čtvrtý Slavkov.   
 

Autor: Daniel Hrbolka (8. 10. 2018)