Jak hodnotí šestý mužský turnaj samotní hráči? Zeptali jsme se Jiřího Picky a Ondřeje Vývody.

Svůj šestý turnaj v letošní sezóně odehráli muži v neděli 5.1., a to proti Bulldogs B a Zastávce. S oběma soupeři si stejně jako v první polovině sezóny poradili, a vyválčili tak plný počet bodů. Jak turnaj hodnotí samotní hráči? To si přečtěte níže.
 
Jiří Picka
IMG_20200107_203701.jpg

1. Jirko, řekni nám nejprve něco o sobě.
„Do týmu jsem přišel před sezonou z VSK MZLU a jelikož mám momentálně nálepku nejstaršího hráče v kádru, tak věřím, že přináším zkušenost, i když to tak ne vždy může vypadat :-D Snažím se však prezentovat i příkladným přístupem k tréninkům a k zápasům."

2. Jak ty sám hodnotíš turnaj?
„Z turnaje jsme vytěžili 6 bodů, s čímž jsem maximálně spokojen. Naštěstí se výrazněji neprojevila vánoční pauza a tuny bramborového salátu. Na druhou stranu je však nutno říct, že soupeři nepřijeli s příliš dobrou formou. První zápas s rezervou Buldoků jsme rozhodli lepším zakončením i kombinací a díky Ručounovi v bráně jsme udrželi čisté konto. Druhý zápas jsme nastupovali proti velice oslabené Zastávce, která měla sice štěstí v zakončení a dlouho se díky tomu držela v zápase, nicméně nakonec jsme zápas zaslouženě rozhodli v náš prospěch."  

3. Jak se tobě samotnému hrálo?
„Poslední dobou mne trochu trápí zdravotní komplikace, proto jsem se necítil úplně dobře a bylo to znát, když jsem soupeři usnadnil vstřelit 2 branky. Naštěstí se to neprojevilo na výsledku, a i díky týmové hře máme zaslouženě 6 bodů."

4. Co se podle tebe od minulého turnaje zlepšilo, nebo zhoršilo?
„Stále se zlepšuje týmová hra do obrany, na čemž se dá stavět. Celou sezonu nás však trápí zakončení. Teď na turnaji jsme vstřelili 13 branek, což je pro nás vysoce nadprůměrné a já doufám, že se z toho stane do dalších turnajů standard."

5. Popiš, proč si myslíš, že je rozhovor zrovna s tebou.
„Fotka patří k článku a rozhovor je se mnou asi proto, že jsem jako první procházel po zápase mix-zónou."Ondřej Vývoda
IMG_20200107_203911.jpg


1. Ondro, řekni nám nejprve něco o sobě.
„Tak určitě..., Jmenuji se Ondřej Vývoda a za florbalové Židenice nastupuju od té doby, co jsem v roce 2013 nastoupil v Brně na vysokou. Tu už mám zdárně za sebou a zkouším pracovat a řeknu vám, nevím, proč to dělá tolik lidí, zas taková zábava to není. Pocházím z Ostravy, kde jsem s florbalem začínal pod legendárním trenérem Vláďou Pánkem v porubských Škorpionech. Pokládám se za docela skromného a týmového hráče, ale jako mazák už si troufnu říct, že jsem pro tým nepostradatelný. Do sezóny jsem naskočil později a stačí kouknout na výsledky. Do té doby nula bodů a po mém návratu do sestavy už máme na kontě 21 bodů!"

2. Jak ty sám hodnotíš turnaj?
„Tak určitě…, na nás byla vidět zimní přestávka, kdy jsme se všichni věnovali aktivní individuální přípravě. Já osobně jsem zapracoval na nabírání hmotnosti, která mi na podzim scházela v osobních soubojích. Musím říct, že jsem zprvu byl trochu skeptický k jídelníčku obsahující bramborový salát a spoustu cukroví, ale ukázalo se, že mí blízcí jsou zkušení výživoví poradci, protože kila šla opravdu nahoru a já byl v několika soubojích úspěšný, oproti klasickým výletům za mantinely. Navíc někteří kluci z týmu ještě dojíždí individuální plány a tak jsme nezvykle nastoupili jenom na dvě pětky, ale díky skvělé kondici se nejednalo o překážku a my stále můžeme díky zisku 6 bodů pomýšlet na přední příčky!"

3. Jak se tobě samotnému hrálo?
„Tak určitě…, tam byla ze začátku trochu nervozita, protože ta zápasová praxe prostě chybí, ale nepřipouštěl jsem si, že bych nepředvedl standardně uspokojivý výkon. V prvním zápase jsem trochu zápasil s nabranými kily, jelikož se ukázalo, že jsou sice prospěšné v soubojích, ale nosit je při sprintu je vcelku náročné. Takže ke konci zápasu jsem už často rozhodčím radil, ať pískají konec. Musím ale říct, že kdyby mě kluci z lajny systematicky neokrádali o kanadské body pálením šancí, byl bych z těch zápasů nadšený."

4. Co se podle tebe od minulého turnaje zlepšilo, nebo zhoršilo?
„Tak určitě…, od minulého zápasu se zlepšila hlavně hala, na které se hrálo. Předešlý turnaj na hale ve Slavkově nevyhovoval našemu hernímu stylu a stálo nás to 3 body, protože „beton“ Skurutů se na malém hřišti rozbíjí dost špatně. Z naší strany to byl podobný standardní výkon, který stačí na vítězství. Doufám, že se do dalších turnajů už zapojí i zbytek kluků a budeme na poslední zápasy v plné síle!"

5. Popiš, proč si myslíš, že je rozhovor zrovna s tebou.
„Tak určitě…, protože jsem fešák a asi i proto, že mi konečně ve statistikách připsali nějaké body a myslím, že když mohli rozhodčí prolomit nepsané pravidlo, že Vývodovi se body prostě nepřipisují, tak žurnalisté mohli prolomit i to, že se mnou udělají rozhovor. A na plných tvářích můžete vidět, že jsem o té přípravě nelhal!"

Více informací k turnaji naleznete na http://www.florbalzidenice.cz/druzstvo/muzi-a/clanky/po-predeslych-dvou-turnajich-berou-muzi-opet-plny
                                                                                                                            Autor: Mojmír Pruch (11.1.2020)