Čtyři body vyšvihly Židenice na třetí místo

Po dvoutýdenní přestávce nastoupil do akce znovu mužský tým Židenic v jihomoravské lize. Po nepovedeném domácím turnaji, na kterém nevybojoval ani bod, si chtěl spravit chuť ve dvou duelech v Křenovicích proti týmům z horní poloviny tabulky. A povedlo se mu to! Po remíze 6:6 s Ratíškovicemi a výhře nad Slavkovem 3:1 se Židenice posunuly v tabulce na průběžné třetí místo.
Bod proti Ratíškovicím se nerodil vůbec lehce, protože Židenice musely prakticky v celém utkání dotahovat náskok soupeře. Nakonec ale dokonce sahaly po výhře.

Úvodní třetinu, v níž se oba týmy přetahovaly o výsledek, vyhrály Ratíškovice 3:2. V druhé periodě ještě navýšily svůj náskok a do třetí části šly dokonce s tříbrankovým náskokem 6:3. V duelu se poprvé výrazněji prosadila nová tvář v židenickém dresu – útočník Daniel Hrbolka. Z gólu se radoval celkem čtyřikrát. Naposledy hned po devatenácti sekundách třetí třetiny, kdy snížil na 4:6. K jeho přídělu se pak v osmatřicáté minutě přidali v rozmezí osmnácti sekund slepenými brankami ještě Aleš Malík a Denis Matoušek a bylo vyrovnáno.

V posledních sedmi minutách zápasu Židenice bušily do obrany soupeře, z tlaku ale nakonec vítězný gól nevytěžily a připsaly si do tabulky jihomoravské ligy jeden bod.

FBK Panthers Baník Ratíškovice - K1 Florbal Židenice 6:6 (3:2, 3:1, 0:3)
Branky: 3. Jonáš Lekeš, 9. Zdeněk Zemský, 14. Jiří Kundrata, 17. David Příkaský, 26. David Příkaský, 30. Jonáš Lekeš - 5. Daniel Hrbolka, 13. Daniel Hrbolka, 20. Daniel Hrbolka, 31. Daniel Hrbolka, 38. Aleš Malík, 38. Denis Matoušek.
Vyloučení: 0:0.
Rozhodčí: Pavel Rýznar - Jan Máša.    


Po dvouzápasové pauze nastoupili muži k druhému duelu proti týmu z nedalekého Slavkova. V defenzivněji laděném utkání se poprvé prosadili právě Slavkovští, kteří v první třetině využili přesilovku nařízenou po špatném střídání brněnského týmu. To bylo však z jejich strany naštěstí všechno. Víckrát už se nezvládli prosadit, protože svou bránu nadobro zavřel židenický brankář Martin Kolínský.

K jeho výkonu se pak přidali i brněnští hráči v poli a vývoj otočili. Nejdříve se prosadil ve druhé části Daniel Hrbolka a na začátku třetí třetiny zařídil v přesilové hře vedení Martin Fencl. Slavkov na Brňany hodně tlačil, jenže třetí branku přidal znovu Hrbolka a uzavřel tak gólový účet.

K1 Florbal Židenice - FBC Slavkov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 26. Daniel Hrbolka, 32. Martin Fencl, 35. Daniel Hrbolka - 8. Ondřej Stehlík.
Vyloučení: 2:1, využití 1:1.
Rozhodčí: Marek Loskot - Jiří Vidlař.
 

Tři body za výhru 3:1 sice posunuly Židenice na třetí místo tabulky, mezi třetí a sedmou příčku soutěže se však s rozdílem jednoho bodu vtěsnalo hned pět družstev. Další zápasy odehraje mužské áčko za dva týdny proti Ivanovicím na Hané a brněnským Patriotům.


(21. 10. 2018)