Bitvy u Slavkova dopadly bídně. Jednou těsně, podruhé drtivou porážkou

Další hrací víkend Jihomoravské ligy hrubě nevyšel mužskému týmu Židenic. Ve slavkovské hale totiž nejdříve těsně podlehl posílené rezervě Guliverů 6:7 a poté absolutně vyhořel v utkání s brněnskými Patrioty, kteří si s chutí zastříleli a vyhráli 15:1.
Ještě před sobotou, kdy se odehrál kompletní program 13. a 14. kola Jihomoravské ligy, drželo mužské áčko nadějnou pátou pozici. Jenže po dvou prohrách a nulovém bodovém zisku spadl židenický celek kvůli našlapanému středu tabulky až na osmou příčku.

V prvním duelu vyzvaly Židenice rezervu brněnských Guliverů, která se představila se třemi kompletními formacemi a posilami z A-týmu, jenž hraje o tři soutěže výš v Národní lize. Přesto byl prakticky celý zápas vyrovnaný. V první třetině se Židenice dostaly dvakrát do vedení zásluhou Václava Lorence a Martina Fencla. Guliveři ale dvakrát skóre dorovnali a navíc před první sirénou strhli vedení na svou stranu.

Ve druhé třetině se znovu stav přeléval z jedné strany na druhou a po dvou gólech Daniela Hrbolky a jedné brance Tomáše Zubíka se do třetí periody šlo za vyrovnaného skóre 5:5. V rozhodující třetině se nejdřív utrhli Guliveři a odskočili na 6:5. Za Židenice ale znovu srovnal svým třetím gólem v zápase Hrbolka. Bohužel poslední slovo si přesně čtyři minuty před koncem utkání vzali Guliveři. Přesnou ranou z dálky na konečných 7:6 rozhodl Jakub Ondračka. Židenicím už pak nepomohl ani oddechový čas a následná hra bez brankáře.

Sokol Brno I Emkocase Gullivers B – K1 Florbal Židenice 7:6 (3:2, 2:3, 2:1)
Branky: 8. Radoslav Vybíral, 9. Jakub Ondračka, 14. Radek Dřevěný, 21. Marek Kasal, 24. Tomáš Otépka, 37. Radek Dřevěný, 41. Jakub Ondračka - 2. Václav Lorenc, 8. Martin Fencl, 18. Daniel Hrbolka, 21. Daniel Hrbolka, 22. Tomáš Zubík, 37. Daniel Hrbolka.
Vyloučení: 0:0.
Rozhodčí: Jiří Obalil, Jan Večeřa.
 

Poměrně dobrý výkon z prvního duelu nedokázali žideničtí florbalisté ani v nejmenším napodobit o tři hodiny později v souboji s Patriots. Už první minuta ukázala, jak se duel bude vyvíjet, když se Patrioti uvedli první brankou hned po 26 sekundách hry. V 10. minutě už to bylo o tři branky, ale malou naději ještě vykřesal svým gólem Mojmír Pruch, který snížil na 1:3. Od té doby už však bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Patrioti dominovali od začátku do konce.

Ještě před první sirénou zvýšili na 4:1 a v dalších dvou periodách spustili velký brankostroj, který Židenice nedokázaly zastavit. Druhou třetinu prohrály 0:6 a třetí 0:5. Sečteno a podtrženo – hrozivý debakl 1:15. Hattrickem se blýskli Jan Hušek a David Titz.

Patriots Brno - K1 Florbal Židenice 15:1 (4:1, 6:0, 5:0)
Branky: 1. Radek Útrata, 6. Michal Kučera, 10. Jakub Novák, 15. Jan Hušek, 17. Michal Fila, 19. Michal Kučera, 20. David Titz, 23. Michal Fila, 27. David Titz, 30. Radim Fila, 36. David Titz, 38. Jan Hušek, 43. Jan Hušek, 45. Radek Útrata, 45. Radim Fila - 11. Mojmír Pruch.
Vyloučení: 0:0.
Rozhodčí: Jakub Cigl, Jiří Obalil.
 
 
Tento horor musí muži rychle hodit za hlavu a soustředit se na závěr sezony. Pád na osmé místo je totiž reálně zařadil do boje udržení v soutěži. V dalším hracím víkendu, který se hraje 10. února v Křenovicích, se střetnou s tabulkově lépe postavenými Ivanovicemi na Hané a Slavkovem. 
 

Autor: Daniel Hrbolka (20. 1. 2019)