6 ze 6ti

Plný počet bodů vezou muži z dalšího turnaje v Křenovicích.

Židenice - Gullivers C 10:7

V sobotu 25.11.2017 jsme vyráželi do Křenovic s cílem potvrdit vzrůstající formu a v zápasech s týmy ze spodních pater tabulky naplno bodovat.

První zápas proti céčku brněnských Guliverů začal v poměrně ospalém tempu, soupeř hrál to co potřeboval a nám se nedařilo nasazení dostat na úroveň která by vyhovovala nám a ne soupeři. Logicky to nemohlo dopadnout jinak než gólem do naší branky. Naštěstí jsme dokázali velmi rychle vyrovnat gólem Augustina a následně překlopit vedení na naši stranu po bleskovém průniku a zakončení Mikuly.

Na začátku druhé třetiny skóroval Vaverka, ale vedení 3:1 motivovalo zřejmě spíš soupeře než nás. Během čtyř minut vstřelil tři góly a najednou jsme prohrávali 3:4. Rychlý obrat nás ale nezaskočil a naštěstí se začali trefovat i naši střelci. Postupně se prosadili Vaverka, Augustin, David, Vývoda a v poslední minutě druhé třetiny svůj hattrick zkompletoval Vaverka. Guliveři také vstřelili ještě jednu branku, skóre po druhé třetině tak bylo 8:5 v náš prospěch.

Na začátku třetí třetiny jsme opět poněkud zaspali a po dvou minutách hry to bylo už jen 8:7. Poté jsme už ale skórovali pouze my a po střelách Narovce a Malíka jsme zaslouženě zvítězili 10:7.

Židenice - Rousínov 5:4

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti momentálně poslednímu Rousínovu, který jsme letos v prvním zápase porazili 9:2. Odveta ale od prvních minut vypadala jinak, nám se opět nedařilo hrát v tempu v jakém hrát chceme a soupeř se prezentoval podstatně lepším výkonem než v našem prvním vzájemném zápase.

Opět jsme prohrávali 0:1 a opět se nám podařilo velmi rychle vyrovnat, střelcem naší branky byl Vývoda. Víc gólů v první třetině nepadlo a po první siréně tak byl stav 1:1. Průběh druhé třetiny byl velmi podobný první třetině, soupeř šel znovu do vedení, na 2:2 za nás vyrovnával Fencl.

Ve třetí části hry byla důležitá přesilovka soupeře hned v úvodu třetiny. Nejprve jsme dokázali vstřelit branku v našem oslabení, po úniku se prosadil Vaverka. Rousínov ale ještě do konce přesilové hry dokázal vyrovnat na 3:3. Tempo hry se stupňovalo a my jsme šli poprvé v tomto zápase do vedení gólem Vývody. Během půl minuty bylo ale opět vyrovnáno a čekalo se kdo vstřelí rozhodující gól. Šance se střídali na obou stranách a naštěstí pro nás se prosadil opět Vaverka - vedli jsme 5:4. Ve vyhroceném závěru zápasu jsme tento stav udrželi a bereme další 3 body, jejich zisk ale nebyl vůbec jednoduchý.

Zisk dalších šesti bodů nás udržel na pátém místě s mírným náskokem na další týmy. Za 14 dní odehrajeme v Blansku poslední turnaj v tomto kalendářním roce, soupeři budou silní - Telnice a Slavkov.