Únorová představení mladších žáků a elévů

Druhá polovina února nabízela mnoho zápasů, ve kterých kluci mohli všem ukázat, co se naučili,
porovnat se se soupeři a získat další potřebné zkušenosti.
První zápasy čekaly po jarních prázdninách mladší žáky v Dambořicích. Hned v prvním zápase jsme změřili síly se soupeřem z brněnských Gulliverů. Kluci věděli, že musí dřít od prvního písknutí až do posledního, to se jim povedlo a svižné tempo zvládli. Další dva zápasy jsme měřili síly s dívčími týmy starších žákyň, tyto zápasy byly ze strany holek více provázány taktikou, ale i toho se kluci nezalekli a slušně to „odjezdili“. Poslední zápas na nás čekali brněnští rivalové Bulldogs, kterým chceme vrátit porážku z pražského turnaje. Několik zbytečných chyb v obranné fázi a hned bylo utkání rozhodnuto. Kladným bodem zde vidíme, že kluci stejně bojovali až do poslední vteřiny zápasu. Na druhou stranu je potřeba zlepšit fyzickou kondici, která se po předchozích utkáních nejspíš zamkla v šatně a na hřiště ani nenastoupila.

Sestava: Chmela (G), Jaroš (G), Tesárek, Drachovský, Hrubý, Rada, Klvač, Horák M., Horák A., König H., König V., Fanta, Fritz, Dřínovský, Havelka

Bonusem pro skvěle hrajícího Aleše Fantu byla odměna ve formě nedělních zápasů za A tým starších žáků.

Další víkend byla na pořadu orelská liga, soutěž elévů a přátelské utkání s výběrem jihomoravského kraje starších žákyň.
Čekalo nás premiérové pořádání orelské ligy a další dva zápasy proti soupeřům z Vyškova a Sivic. První zápas proti Vyškovu byl velice vyrovnaný, ale nakonec dokázali kluci urvat tři body pro domácí tým. V dalším zápase se děly na hřišti věci, náš stálý golman si chtěl vyzkoušet hraní a kde jinde než na orelské lize se mu to poštěstí? A jeden z našich nejlepších obránců ukázal, že i v bráně je velice platným hráčem. Přestože jsme na tým ze Sivic nestačili, turnaj jsme si užili. Svou první premiéru u ml. žáků si odbyl i Štěpán Železný.

Sestava: Jaroš, Drachovský, Hrubý, Horák A., Horák M., Janěk, Krahula, Železný, Smejkal, Šašek, Šorfa

Ve stejnou dobu se konal turnaj elévů v Tuřanech. Naše dva týmy Blue a Black čekali soupeři ze Znojma, Moravan, Blanska, Hornets, Hattrick. Tým Blue hraje celou sezónu pohledný florbal, klička střídá nahrávku, střela střídá obrannou fázi, opravdu krása pohledět. V tomto turnaji se nám nedařilo využít 100% krásně vytvořených šancí, přesto kluci nabrali další zkušenosti, které v budoucnu zužitkují. Tým Blanska přijel v malém počtu, a proto byl náš Peťa Svoboda vyslán si zahrát proti klukům z Blue. Tímto tedy Peťu moc chválíme, že se dokázal postavit i svým kamarádům :-)

IMG_20180224_085147.jpg

Tým Black se většinou skládá z nováčků a kluků, kteří došli z přípravky, ale má také ostřílené mazáky, kteří už hrají druhým rokem tuto soutěž. Kluci měli světlé okamžiky, které však byly překryty nedostatečnou fyzickou kondicí a z toho vyplývajících faulů, což ubíralo na kráse florbalu. Určitě by bylo vhodné vyzdvihnout skvěle chytajícího Áďu Sudu a benjamínka týmů Blue Dana Hochmana, který se s touto rolí popral výtečně.

Sestava Blue: Starý (G), Hochman, Rada, Klvač, Kovář, Tesárek J., Drtil, Telíšek
Sestava Black: Suda (G), Schneider, Muzikář, Ševčík, Ondrášek, Nečas, Zřídkaveselý, Svoboda, Tesárek T., Valehrach

Poslední únorové představení ml. žáků bylo možné vidět na Campuse v Bohunicích. Hned jak nám došla pozvánka na možnost sehrání zápasu proti výběru jihomoravského kraje starších žákyň, neváhali jsme a hned se hlásili, protože jsme moc dobře věděli, že tam uvidíme i Aničku Klvačovou a Zuzku Žampachovou, které s námi chodí na středeční tréninky, a další známé tváře z Židenic. Kluci do zápasu vstoupili velice dobře, nezalekli se nejen výškově větších, ale i mnohem zralejších :-D, holek a také se nenechali rozhodit tím, že zrovna ve stejnou dobu se odehrával na hale Vodova zápas našeho A týmů (zprávy nám podávala druhá trenérka, která se s týmem elévů podílela na pořádání extraligového utkání, takže jsme všichni věděli, jak se našim holkám vede). Začali jsme hrát velice vyrovnanou partii ve vysokém tempu. Po dlouhé době bylo možné vidět tým, který táhl za jeden provaz a bojoval za každý míček. V druhé třetině už pomalinku upadalo tempo a ve třetí, kdy soupeřky přestaly napadat a začaly plnit pokyny pro zónovou obranu, jsme se navíc začali potýkat s naprostou neschopností rozehrát. Rozhodně bereme toto přátelské utkání za velice přínosné a kluci si zaslouží velikou pochvalu!!! Vyzdvihnout bychom chtěli výkony golmanů, kteří se v bráně opravdu snažili.

IMG_20180225_184527.jpg

Sestava: Chmela (G), Jaroš (G), Smejkal, Rada, Klvač, Tesárek, Drachovský, Königové Vojta a Honza, Dřínovský, Horák M., Fanta, Fritz, Hrubý, Svoboda.

Tímto také děkujeme bývalé trenérce Židenic, a v dnešní době trenérce působící u výběrů, Daně Horníčkové a její asistence Simoně Kabelákové za tuto nabídku. 

Skvělá zpráva týkající se regionálních výběrů mladších žáků je zařazení třech našich svěřenců do širší nominace výběru ml. žáků. Těmito hráči jsou Ondřej Fritz, Aleš Fanta a Filip Drachovský. Pro celý klub je to obrovský úspěch, protože patří tito hráči mezi ročníkově mladší a věříme, že se jim bude dařit i nadále :-).