Sezóna mladších žáků je téměř u konce

Po Velikonočním soustředění čekal mladší žáky náročný víkend. V sobotu vycestovali se dvěma týmy do nedalekých Letovic, kde sehráli poslední ligové zápasy tohoto ročníku. Pro některé hráče to také byly poslední zápasy v kategorii mladších žáků.
„Tým Black podával celou sezónu kvalitní výkony, které předvedl i na poslední turnaji, kde neztratil ani jednu kytičku. Poslední dvě sezóny jsme se snažili dohnat fyzické i dovednostní manko kluků, a proto také věříme, že většina z nich je dobře připravena ukázat získané dovednosti příští rok u starších žáků“, sdělila trenérka Jana Kováříčková.

„Pro tým Blue byl turnaj ideální, protože se potkali se soupeři stejně statnými. Kluci si užívali každou vteřinu na hřišti a snažili se ze sebe dostat to nejlepší. Určitě zde zaslouží pochvalu elévové, kteří nám vypomohli a předváděli obstojné výkony. Pořád ale máme co zlepšovat, hlavně po technické stránce“, dodala o týmu Blue.
Mladší žáci na začátku sezóny přihlásili také orelskou ligu za odměnu pro kluky, kteří chtěli mít více zápasů během sezóny. V neděli je čekal poslední turnaj, kde hráli o všechno. Propočty byly jasné, alespoň jedna výhra stačila k účasti na finále orelské ligy. Prvním soupeřem byl Vyškov, který byl jediným, který během předcházejících turnajů vzal žákům bod. V tomto zápase hráči nenechali nic náhodě a díky vynikající souhře Rady a Fritze si došli pro výhru. V druhém utkání měli žáci finále zajištěno, ale přesto do něj dali maximum. První polovina se jim vydařila, ale v té druhé obdrželi laciné branky, proto se šlo po 30 minutách na nájezdy. Šťastnějším byl nakonec soupeř.

Po odehrání orelské ligy vyrazila čtveřice Rada, Fritz, Tesárek a Horák na výběry jihomoravského kraje mladších žáků s doprovodem trenérky. Po celou sezónu byl u hráčů vidět velký růst, ne nadarmo se do poslední fáze výběrů dostalo hned 5 židenických Draků! Na finální turnaj, který se koná v Ostravě, nakonec vyrazí židenický trojlístek Rada, Fritz a Fanta. „Klukům tímto děkujeme za reprezentaci celého klubu a věříme, že v Ostravě předvedou, co jsme do nich po celou sezónu vkládaly“, doplnila Jana Kováříčková.
A jak trenérské duo Kováříčková – Körmendyová ohodnotilo celou sezónu? „Celá tahle sezóna byla hektická, ale klukům moc děkujeme za florbal, který předvádí a s jakým nasazením chodí na tréninky. Věříme, že jim to vydrží i nadále, jak u nás v Židenicích, tak případně v jiných klubech, kde na nás i tak nezanevřou a budou vzpomínat na prožitá léta u nás. Příští sezóna bude pro mladší žáky náročná, ale opory ve formě skvělých gólmanů a zkušených kluků z ročníků 07, kteří již letos prokoukli do výběrů mlžů a nezaostali, nám dává šance také v příštím ročníku. Sezóna ale nekončí! Těšíme se na Vás 8. května v Tuřanech na finále Orelské ligy, kde věříme, že nám pomůžete k předvedení skvělých výkonů. Dále se chystáme na „velké turnaj – Ostrava, Brno, Dobruška.“
 
Autor: Lukáš Konvičný (3. 5. 2019)