Židenice po sedmé bez porážky

V sedmém a osmém zápase ligy juniorek to místy vypadalo, jako by si Židenice se soupeři hrály. Chvílemi totiž brněnské hráčky vypadaly, že na hřišti potřebují mapu, aby vždy v momentě, kdy jim teklo do bot, nekompromisně udeřily. Od úvodního kola, kdy v závěru ztratily dobře rozehraný duel, tak trvá jejich neporazitelnost.
V prvním sobotním vystoupení s Olomoucí umožnila Brnu návrat do utkání za stavu 0:2 především gólmanka soupeře, která si hned dvakrát vybrala slabší chvilku. Až se vnucuje úsloví, že Brňanky přišly ke gólu jak slepý k houslím. Každopádně gólová injekce zafungovala. V nástupu do druhé třetiny Židenice zatlačily Hanačky na jejich půlku a v rozmezí pouhých šesti vteřin utekly na rozdíl dvou branek. Když po necelých třech minutách zvýšila Hřebíčková svou třetí brankou v zápase na rozdíl tří branek, zdálo se být
téměř rozhodnuto.
Jenže i Mannova v brněnské brance si "dala dvacet", což soupeř potrestal. A mohlo být hůř. Po faulu Rybníčkové nařídil rozhodčí trestné střílení. V případě úspěšné exekuce by se Olomouc dotáhla na rozdíl jediné branky. Mannová však své předchozí zaváhání odčinila a Cholinskou vychytala. Následnou přesilovku Brno přečkalo bez úhony.
V nástupu do třetí patnáctiminutovky se hanácký celek sice nadechoval k náporu, ale ten zpacifikovala utěšenou trefou z dálky Suchánková a po ní ještě v samém závěru korunovala povedený výkon Janečková, jež dala výsledku konečnou podobu 7:3 z pohledu Židenic.

FBS Olomouc - K1 Florbal Židenice 3:7
branky:
8. Lucie Cholinská, 11. Ester Palásková, 28. Ester Palásková - 11. Michaela Hřebíčková, 12. Kateřina Rybníčková, 23. Michaela Hřebíčková, 23. Natálie Janečková, 25. Michaela Hřebíčková, 40. Klára Suchánková, 44. Natálie Janečková; rozhodčí: Marek Paták - Jan Ponížil; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Pavlína Kollárová ? - Kateřina Mannová ?; po třetinách: 2:2, 1:3, 0:2;

Také začátek druhého utkání nezastihl Brno v dobrém rozpoložení. Pozořice se zásluhou pohotové dorážky Čermákové radovaly už po půlminutě hry. Židenicím vázla rozehrávka, těžko se dostávaly do šancí, střely ne a ne najít cíl. 
Vyrovnávací branka Sedláčkové z 10. minuty po individuálním průniku z obrany byla tak trochu blesk z čistého nebe. Urputný boj pokračoval i po změně stran, kdy šly Pozořice opět do vedení. Mannovou v brankovišti zalehla soupeřka a pro dorážející Moniku Jahodovou bylo snadné dopravit míček do nechráněné klece.
Židenice se však ten den prezentovaly slepenými góly. Nejprve se tváří v tvář v 32. minutě prosadila nekompromisní ranou k tyči Barvířová. Táž hráčka se do střelecké listiny zapsala za necelou minutu, když se dobře zorientovala ve skrumáži před brankou. Brno poprvé v zápase vedlo, a když v 35. minutě v rozmezí půlminuty skórovaly Janečková a do třetice v utkání Barvířová, odpor soupeře definitivně ochabl. Na konečných 6:2 upravila v poslední minutě Janečková gólem v přesilové hře.

K1 Florbal Židenice - FbC Aligators Pozořice 6:2
branky:
10. Markéta Sedláčková, 32. Monika Barvířová, 32. Kateřina Rybníčková, 35. Natálie Janečková, 35. Monika Barvířová, 45. Natálie Janečková - 1. Svatava Čermáková, 24. Monika Jahodová; rozhodčí: Jan David Šamánek - Jan Svadbík; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 38; zásahy brankářů: Kateřina Mannová ? - Aneta Machů ?; po třetinách: 1:1, 0:1, 5:0;