Uherskobrodský „full house“ posmutněl, vsetínská klatba prolomena

Poprvé v sezoně vybojovaly juniorky ve svém dvojutkání plný počet bodů. Příděl je o to cennější, že změřily síly se Vsetínem, který vloni představoval pro Židenice tak trochu noční můru.

Právě valašský celek čekal Brno na úvod. Dlužno dodat, že zápas patřil k tomu lepšímu, co současná juniorská scéna na této úrovni nabízí. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a povětšinou se jazýček na pomyslných vahách nakláněl na židenickou stranu, Vsetín však vždy dokázal přijít s odpovědí a v závěru utahoval šrouby.

Na branky Hřebíčkové a Rybníčkové odpověděly Urbášková i Maštalířová, produktivní Urbášková pak v rychlém sledu zajistila Vsetínu vedení. Po změně stran se k velkému výletu z vlastní obrany odhodlala Chromá a střelou na bližší tyč srovnala. Tři trojky na ukazateli skóre ve třetím dějství přinesly znovu štěstí Židenicím, konkrétně Hřebíčkové, za dvacet sekund však zkompletovala hattrick pěknou ranou do horní části branky Urbášková.

V momentě, kdy Vsetín vkládal síly do útoku ve snaze „urvat“ tři body a kdy do konce zápasu nezbývala ani půlminuta, unikla po křídle ten den nepolapitelná Janečková a po její střele se z dorážky nemýlila Chromá – 5:4. V závěrečných okamžicích už Brňanky udržely míček ve své moci, vsetínské kouzlo bylo prolomeno.

Po jednozápasové pauze čekal Brno domácí Uherský Brod, který si na podporu přizval zástupy fanoušků. Ty však Židenice umlčely v 11. minutě v rozmezí pouhých dvaceti vteřin, kdy se do střelecké listiny zapsaly Janečková a po pěkné spolupráci s Rybníčkovou i Chromá. Třetí branku ještě do přestávky přidala Hřebíčková, načež si domácí vybrali time-out. Po něm sice domácí florbalistky přidaly důraz, ale zároveň nedokázaly zkrotit emoce, což rozhodčí ocenil dvěma minutami.

Ve 29. minutě sice Brod snížil, ale radost domácích měla jepičí život. Prakticky z další akce Židenic Hřebíčková opět zvýšila na rozdíl tří branek. Z pohledu Brna šlo o zápas, ve kterém, když se daří, spadne vám do branky téměř cokoliv. Dokumentují to i trefy Sedláčkové a Janečkové, po kterých skóre narostlo na 6:1 pro Brno. Třebaže domácí hráčky dokázaly výsledek zkorigovat, o tom, kam poputují tři body, pochyboval jen málokdo. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení Chromé ze 40. minuty.

Výborný týmový výkon všech řad přinesl zaslouženě šest bodů a upevnění prvního místa v tabulce.