Špatný začátek dobrý konec

Úvodní ligové zápasy juniorek provázela nervozita a spousta nepřesností. Jakoby na florbalkách hráček ještě doznívaly zážitky z letní dovolené. Sezonu Židenice otevřely derby s městským rivalem, a nebyla to úspěšná premiéra. Pohledné akce na obou stranách se daly spočítat na prstech jedné ruky. Spousta nepřesností a zbytečných ztrát – takový byl ráz souboje.
O jednu z mála povedených akcí Židenic se zasloužila jejich nová akvizice Natálie Janečková, která po samostatném úniku a trefě na přední tyč otevřela brankový účet zápasu. Nedlouho po změně stran se gólu dočkaly i hostující hráčky – Stará se uvolnila na střed a střelou nad nohou gólmanky zařídila vyrovnání. Odpověď přišla téměř vzápětí z hole kapitánky Praxové, která se natlačila na střed a vymetla pravou šibenici – 2:1 pro Židenice.

Pak se na dlouhou dobu florbal odmlčel, hra se sice přelévala ze strany na stranu, avšak bez vážnějších šancí. Rozhodující úder zasadily Bulldogs v 41. minutě, kdy nejprve ze standardní situace srovnala Pavlína Bačová po přihrávce své sestry Romany, která se postarala i o rozdílovou branku. Po chybě Židenic ve středu hřiště si to namířila k brance a ranou do horní části nekompromisně skórovala.
Cestu za případným vyrovnáním zhatila svým faulem Chromá, závěrečný pokus o zteč tím vyšuměl do prázdna.
 Židenice v derby padly s juniorkami Bulldogs
Snaha o nápravu v duelu s Přerovem narážela v prvních deseti minutách na pozornou gólmanku Řehákovou. Ta kapitulovala až na začátku 12. minuty po trpělivé práci Janečkové, na kterou o chvíli později navázala dalekonosnou střelou Hladká a účet první třetiny uzavřela Hřebíčková. Početně oslabený soupeř tak během dvou minut ztratil naději, zvlášť když se na dostřel židenické branky dostával sporadicky.
Střelecky povzbuzené Židenice pokračovaly v obléhání soupeřovy svatyně. Činila se zejména Janečková, která do přestávky zkompletovala hattrick, mezi její trefy se vešla ještě přesná rána Skřivánkové. Před poslední třetinou svítil na ukazateli skóre výsledek 0:6 z pohledu domácího Přerova, tudíž se přímo vnucovala otázka, zda Mannová udrží čisté konto. To se vinou nedůslednosti v rozehrávce nestalo, když za soupeře zaslouženě korigovala Samohýlová. Konečnou podobu výsledku dala svou čtvrtou brankou v utkání Janečková a upravila na 7:1 pro Židenice.
 
Po nemastném neslaném rozjezdu s Bulldogs tak židenické juniorky vezou ze Vsetína alespoň tři body a snad i příslib lepších výkonů v dalších utkáních.


Autor: Petra Prouzová