Patnáct minut, které odvály naději

První bod v letošní nadstavbové části ligy juniorek je doma. Zrodil se v zápase s Vítkovicemi, což má svou váhu. O to větší škoda, že se na bodový zisk nepodařilo navázat v duelu s Opavou. Vinou „prohospodařené“ první třetiny zůstaly body na půdě soupeře.
Vítkovice – Židenice 2:2
Pouze devět hráček v poli a zaskakující obránkyně v roli gólmanky, taková skvadra měla čelit soupeři zvučného jména. Utkání nabídlo očekávaný scénář – míček měly v držení převážně Vítkovice, které kombinovaly na útočné polovině a trpělivě obléhaly židenickou branku. Nicméně dlouho narážely na houževnatou obranu a Klímovou v brance. Vedení se ujaly až ve 13. minutě zásluhou Peterkové, která zužitkovala přesilovou hru.
Židenice ovšem nerezignovaly a jeden ze svých, byť sporadických, protiútoků využily v polovině druhého dějství k vyrovnání. Branka z hole Finkové sice patří do kategorie kuriózních, neboť tečovaná střela se vysokým obloukem snesla až za záda vítkovické gólmanky, nicméně na to se výsledková tabule neptá. Stačila však drobná nedůslednost a severomoravský celek šel opět do vedení, a to pouhých devět vteřin před druhou sirénou.
Ani tento okamžik Brno nezlomil. V 37. minutě zapomněla vítkovická obrana na Skřivánkovou, kterou před brankou naopak dobře viděla Hřebíčková. Prvně jmenovaná pak nechytatelnou střelou do horní části branky nedala Kodedové šanci –2:2. Ve zbylém průběhu klání převzal iniciativu opět soupeř ze severu Moravy, nicméně ani závěrečný nápor už na remíze nic nezměnil. Brno se tak díky obětavosti v obraně a nasazení dočkalo prvního bodu v nadstavbě.
 
Židenice – Opava 3:5
O tom, že se žádná výhra nerodí sama od sebe, i tom, že není radno nic vypouštět, se Brňanky přesvědčily o pár hodin později v zápase s pořádající Opavou. Ta zásluhou své kapitánky a jejích dvou přesných projektilů rychle utekla do dvoubrankového vedení, jež do konce úvodního dějství narostlo o další dva přírůstky.
Ve druhé třetině se sice Židenice herně vzchopily, ale výsledkem byl jediný gól po povedené kombinaci Hřebíčkové s Finkovou. Dobývání opavské branky probíhalo i v závěrečném dějství, kdy už se hrálo převážně na branku Opavy. Navzdory velké snaze se však Židenicím nepodařilo dosáhnout ani na bod, pouze došlo ke kosmetické úpravě skóre na konečných 3:5.
Bod ze souboje s Vítkovicemi tím lehce pozbyl lesku, na druhé straně tým odehrál pět slušných třetin. Ale i jednu notně nepovedenou. Patnáct minut, které odvály naději…
 
Sestava:
Klímová – Hladká V., Finková, Chromá; Suchánková, Praxová, Fidrmucová, Skřivánková, Sedláčková, Hřebíčková.