Liga juniorek: Splněná povinnost aneb šest bodů je doma!

Dvěma zápasy v Olomouci pokračovala v sobotu 17. října nejvyšší domácí soutěž juniorek.

V prvním duelu Židenice nastoupily proti Přerovu a od úvodních minut držely otěže zápasu ve vlastních rukou. Za vydatné střelecké podpory obránců se skóre během úvodní patnáctiminutovky měnilo hned čtyřikrát, pokaždé ve prospěch Brna.

Brankový účet načala už ve 4. minutě Skřivánková, o tři minuty později zvýšila Finková, třetí branku zajistila střelou z dálky Veronika Hladká a o gólovou tečku v prvním dějství se postarala Suchánková.

Brno vstoupilo aktivně i do druhé části hry, hned ve svém prvním střídání unikla po křídle Frimmelová, jejíž střelu dopravila popáté do přerovské svatyně Chromá. Útlum přišel s vyloučením Veroniky Hladké, kdy sice Židenice přesilovku s velkým přehledem ubránily, stejně jako později při vyloučení Suchánkové, nicméně v dalším průběhu se až příliš přizpůsobily „pěšímu“ florbalu soupeře. Zbytku utkání tak dominovala nepřesnost i nedůraz, skóre 5:0 ve prospěch Brna proto vydrželo až do závěrečného hvizdu rozhodčích.

Velmi zdařilou premiéru si v juniorském celku připsaly Andrea Hladká v obraně a v útoku Alena Frimmelová a Monika Chromá, na kterých pranic nebyla znát nováčkovská tréma.

 

Ve druhém zápase Hranice zprvu statečně vzdorovaly. Skóre utkání otevřela už v 5. minutě Praxová, když procedila míček podél bližší tyčky. Soupeř nicméně houževnatě bránil a snažil se využít každé příležitosti k ohrožení Dufkové. Své šance se Hranice dočkaly v závěru úvodní třetiny, kdy přečíslení dvou hráček na jednu přetavily zásluhou Šromové ve vyrovnávací branku.

Po změně stran Židenice rozhýbaly hru a v rozmezí 23. a 24. minuty odskočily na rozdíl dvou branek. Nejprve Praxová lahůdkovou přihrávkou zpoza branky našla Finkovou, pro kterou už nebyl problém trefit poloprázdnou klec, vzápětí se z dálky přízemní střelou prosadila Sedláčková.

Definitivně se zápas zlomil ve dvaatřicáté minutě, kdy Brno udeřilo rovnou třikrát. Nejprve přečíslení vyřešila střelou k tyči Praxová, po ní se dalekonosnou střelou připomněla Veronika Hladká a hned v dalším střídání z úhlu na bližší tyč skórovala Hřebíčková. Sedmou branku Židenic přidala dvě minuty nato Suchánková. Soupeř už pouze korigoval na konečných 3:7, když se pod obě branky podepsala nejlepší hráčka Hranic Šromová.

 

Z Olomouce Brno veze šest bodů. Podle papírových předpokladů jde o očekávaný bodový zisk, ovšem právě to mnohdy bývá zrádné. V momentě, kdy zejména druhý ze soupeřů „zlobil“, se však našly individuality, jež daly zápasu ráz a nasměrovaly tým k výhře.