Juniorky překvapily favorita z Ostravy a postoupily do čtvrtfinále

Židenické juniorky se v předkole o play off 1. ligy utkaly ve dvojzápase s ostravským FBC. Favorit z Ostravy postavil do dvojzápasu oslabenou sestavu, čehož naopak posílené Židenice náramně využily a v sérii zvítězily 2:0.
Židenické juniorky posílily do vyřazovacích bojů hráčky pravidelně působící v Extralize žen, což se ukázalo jako rozhodující faktor. První třetinu prvního utkání, které se odehrálo v ostravské ČPP aréně, zvládly naše hráčky perfektně, když díky brankám Smutné a Janečkové utekly do dvoubrankového trháku. Druhou třetinu naopak lépe zvládly ostravské hráčky, které gólem v oslabení vyrovnaly na 2:2. Židenice ale ještě před přestávkovou sirénou dokázaly jít znovu do vedení, opět díky trefě Evy Smutné. Třetí třetina byla dlouho otevřená zejména díky neproměněným šancím Židenic. Skóre se měnilo až v 58. minutě, kdy hattrick dovršila Eva Smutná a na konečných 5:2 upravila gólem do prázdné branky druhým zásahem v zápase Natálie Janečková. Dračice si tak domů odvezly skvělý výsledek 5:2 a vedení 1:0 v sérii.

V neděli chtěly Dračice dotáhnout sérii do vítězného konce, což se jim povedlo náramně. V první třetině nasázely svému soupeři hned pět branek a o výsledku bylo rozhodnuto – postupně se prosadily Smutná, Machalová, Rybníčková, Nečasová a znovu Rybníčková. Ve druhém dějství se už ani jedno mužstvo do ničeho nehrnulo, takže 59 přihlížejících diváků se další trefy nedočkalo. Hned v úvodu třetí třetiny korigovala skóre ostravská Schindlerová, ale na 6:1 zvýšila Šárka Staňková. Osm minut před koncem se Kuřítkové povedlo snížit na 2:6, ale to bylo v utkání vše. Židenice tak perfektně využily oslabené sestavy ostravského FBC a sérii ovládly 2:0.

Sérii hodnotila Petra Prouzová: „Měli jsme výhodu v tom, že k zápasům mohly nastoupit hráčky pravidelně působící v Extralize. Dokázaly na sebe vzít zodpovědnost a vytáhnout zbytek týmu. V sobotu byl zápas dlouho otevřený zejména kvůli neproměňování našich šancí. Důležitý byl třetí gól, kdy jsme soupeři znovu odskočili. V odvetě jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou, brzy jsme vstřelili branku a parádně nám vyšel závěr úvodní dvacetiminutovky. I když jsme i v tomto zápase spoustu šancí nevyužili, kombinační hrou a dobrým pohybem jsme Ostravu nepouštěli do hry. S ohledem na průběh utkání je postup zasloužený, nicméně soupeř zaslouží uznání. K zápasům nastoupil s řadou hráček dorosteneckého věku a ty určitě ukázaly svou kvalitu i potenciál do budoucna.“

52896831_2032824283420510_6799661720445911040_n.jpg

 
Autor: Lukáš Konvičný (5. 3. 2019)