Juniorky otevřely sezonu vydřenou výhrou

Sobotní zápas juniorek proti Hradci Králové vykazoval všechny znaky zahajovacího utkání sezony. Hra byla rozháraná, plná nepřesností, vázla rozehrávka, avšak trpělivost nakonec přinesla tři body.
 
Židenice měly více ze hry, ale celých čtyřicet minut marně obléhaly branku soupeře, když se nedokázaly prosadit v přehuštěném prostoru. Většina akcí končila nezdarem v rozích hřiště a za brankou, a pokud už se někdo odhodlal ke střele, zpravidla šlo o zakončení z tak nevýhodné pozice, že si autorka pokusu připsala jen „čárku do statistiky“.

Hradec spoléhal na brejky a dlužno dodat, že se při tom mohl opřít o četné chyby domácích florbalistek. Ty soupeřkám míček předložily hned několikrát takříkajíc na zlatém podnose, žel z pohledu hostí hráčky téměř se všemi příležitostmi naložily macešsky. A tak po dvou třetinách svítily na ukazateli skóre dvě jedničky. Na úvodní trefu utkání se čekalo do 34. minuty, kdy Smutná zakončila akci střelou na vzdálenější tyč. Východočešky si však s odpovědí pospíšily a o minutu později kontrovala ranou do horního růžku jejich nejlepší hráčka Labudová.

O výsledku se rozhodlo v nástupu do závěrečného dějství. Židenice zintenzivnily napadání, načež Hradec několikrát chyboval. V rychlém sledu se díky tomu prosadily Janečková a první brankou v novém působišti Hnátková. Východočešky sice v 56. minutě vykřesaly jiskřičku naděje, ale tu nekompromisní ranou z křídla uhasila hned vzápětí domácí kapitánka Rybníčková a dala výsledku konečnou podobu 4:2 z pohledu Židenic.

Drama se šťastným koncem

Po sobotní „pěší turistice“ čekala Židenice Jihlava a před zápasem zněla z domácí šatny hlasy o tom, že je třeba soupeři oplatit loňskou porážku v nájezdech. Podařilo se, nicméně cesta za dvěma body byla klopotná a vzhledem k vývoji střetnutí mají cenu zlata. V závěrečných minutách se totiž skóre často měnilo a v konci tahaly Židenice vždy za kratší konec.

V úvodní třetině měl více ze hry soupeř, paradoxně ale „zahřmělo“ hned dvakrát na druhé straně, když se po výpadu a pohotové teči prosadily nejprve Hnátková a po ní bojovnice Hamzová. Po změně stran Brno zlepšilo rozehrávku a s tím přišly i šance se společným jmenovatelem, jímž byla Šárka Staňková. V koncovce však měla smůlu, snad největší porci si vybrala v okamžiku, kdy před téměř odkrytou brankou trefila jen lýtko bránící protihráčky.

To už bylo za stavu 2:1 z pohledu domácích, neboť Šmahelová obdržela přihrávku zpoza branky a z bezprostřední blízkosti překonala vynikající Chládkovou. Židenice šly přesto do šatny s dvoubrankovým vedením, a to zásluhou úspěšné spolupráce Špičákové s Filipovou.

V závěrečném dějství nabrala hra na obrátkách. Vše zahájila už po půlminutě hry nekompromisní ranou do šibenice Seemannová. Nejlepší hráčka utkání pak připravila i vyrovnání pro Klusákovou a v nástupu do 55. minuty šla Jihlava díky Bícové dokonce do vedení. Radost hostí ale netrvalo dlouho. Dorážkou se o to postarala Chromá. V konci osmnácté minuty pak další jihlavský výpad zachránila Chládková jen za cenu zákroku mimo brankoviště, což se trestá nájezdem. Toho se úspěšně zhostila Seemannová, nicméně ani tentokrát domácí hráčky nesložily zbraně a při hře bez brankářky se ve skrumáži prosadila Nečasová.

V prodloužení navzdory oboustranné snaze branka nepadla, o druhém bodu tudíž rozhodovaly nájezdy. V nich podruhé v utkání předvedla svůj um Seemannová, avšak ani domácí kapitánka se nenechala zahanbit a chladnokrevnou kličkou srovnala. Chládková pak vychytala Bícovou, a když prudkou ranou do horní části branky skórovala Janečková, ležela tíha odpovědnosti na Brossové. Ta situaci neustála, a tak dva body, byť s notnou dávkou štěstí, zůstaly v Brně.