Juniorky odstartovaly vítěznou židenickou sobotu

K zápasům 5. a 6. kola zajížděly židenické juniorky do Přerova, kde se nejprve utkaly se Šitbořicemi, sousedem z tabulky, a poté následovalo derby s Bulldogs.

TJ Sokol Brno Židenice – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 8:5 (1:1, 4:1, 3:3)

Pátý duel židenických juniorek byl prvním ze „zápasů pravdy“. Narazily na vloni úspěšné Aligators, které chtěly v tabulce nechat pod sebou. Možná právě tato skutečnost poznamenala úvodní patnáctiminutovku, v níž šlo spíš o boj plný nepřesností než o pohledný florbal.

 

Skóre zápasu otevřela ve 4. minutě Chromá, když unikla po křídle a opakovanou střelou přehodila ležící gólmanku. To však bylo ze strany Židenic vše, alespoň pokud jde o gólové příspěvky. Logicky přišel trest, po rychlém kontru potrestala nedůslednost v obraně Brna Honková – 1:1.

 

Po změně stran Židenice přidaly na důrazu a zlepšily pohyb. Díky tomu se obraz hry změnil a také se posunulo skóre, a to výrazně ve prospěch Brna. V 19. minutě mu vedení vrátila Hřebíčková, minutu nato se dalekonosnou trefou prosadila Hladká a za další dvě minuty přidala svůj druhý zásah v utkání Hřebíčková. Šitbořice sice hned vzápětí korigovaly na rozdíl dvou branek, ale uklidnění v brněnských řadách zařídila opět střelou z dálky Hladká, která tak potrestala vyloučení Krupicové.

 

Závěrečnou třetinu zahájily lépe Aligators, když Ondráčková z bezprostřední blízkosti prostřelila Dufkovou, nicméně další slovo patřilo Brnu. V rozmezí půldruhé minuty se mezi střelce zapsaly Sedláčková a po ní Fidrmucová, jež proměněným sólem oslavila svůj návrat do sestavy. Po přesném zásahu Finkové (v zápise o utkání uvedena jako střelkyně branky Hladká) z 43. minuty narostl náskok Židenic už na pět branek, a i když soupeř v závěru ještě dvakrát udeřil, z toho jednou z přesilové hry, výhru a s ní tři body si Brno vzít nenechalo.

 

K důležitému vítězství Židenice dokráčely zásluhou zlepšeného výkonu od druhé třetiny, kdy přidaly na důrazu, zpřesnily střelbu a přidaly pohyb. Zároveň však zápas ukázal, kde tým tlačí bota. V obraně to místy poněkud „skřípalo“, a nebýt několika velmi dobrých zákroků Dufkové, mohlo utkání nabídnout dramatičtější koncovku.

 

itelligence Bulldogs Brno – TJ Sokol Brno Židenice 0:13 (0:4, 0:6, 0:3)

„Bitva o Brno“, tedy zápas Bulldogs versus Židenice, zprvu připomínala „podzimní špacír“. U Bulldogs, které nastoupily pouze s šesti hráčkami do pole, to bylo pochopitelné, zatímco u Židenic lze tento přístup sotva ospravedlnit. Branky začaly padat až s rozhýbáním hry na útočné polovině, a to od 8. minuty, kdy se dalekonosnou střelou od mantinelu na vzdálenější tyč prosadila Suchánková. Na 2:0 pro Židenice zvýšila po samostatné akci Chromá a táž hráčka pak svým napadáním donutila k chybě Pevnou, jež si vsítila vlastní branku. Skóre úvodního dějství uzavřela šťastnou střelou, která proskákala až za brankovou čáru, Klímová – 0:4.

 

Nedlouho po zahájení druhé patnáctiminutovky dorazila svůj pokus Finková – 0:5, pak se krásně k tyči trefila Praxová, v rozmezí 22. a 23. minuty zrežírovala dvě trefy Hřebíčková, když nejprve sama skórovala a vzápětí předložila do ideální pozice Finkové. Po dalších dvou zásazích z hole Sedláčkové a Chromé svítila na ukazateli skóre desítka.

 

Po změně stran apetit Židenic přeci jen opadl, nicméně do buldočí „kasy“ spadly ještě tři střely, zejména Fidrmucové zakončení z bekhendu muselo florbalové fajnšmekry potěšit. Nebýt velmi dobře chytající Dvořáčkové, jež vytasila několik perfektních zákroků včetně pohotové „lapačky“ při úniku Skřivánkové, mohl být výsledný rozdíl mezi oběma celky ještě vyšší.

 

Tři body představují splněnou povinnost, nicméně vítězství je zcela zasloužené, navíc okořeněné nulou na kontě obdržených branek. Celkově šestibodové představení umocnilo ještě pozdější vítězství A týmu žen v extralize, a tak Židenice zažily zatím nejvydařenější sobotu v probíhající sezoně. Díky!