Juniorky i podruhé v sezóně prohrály městské derby

Netradičně pouze jeden zápas měly na programu juniorky během uplynulého víkendu. Nebyl to však ledajaký zápas. Na domácí hale VUT se totiž utkaly s brněnským konkurentem Bulldogs. V oslabené sestavě nakonec juniorky svému soupeři nedokázaly vzdorovat, a podruhé v sezóně v derby prohrály.
K1 Florbal Židenice – Bulldogs Brno 3:7 (1:3, 1:1, 1:3)

Branky:
13. Machalová, 36. Straková, 50. Richtrová – 2. a 16. Bolfová, 5. Hroudná, 24. Šípková, 42. a 47. Vlčková, 57. Brucháčková

Do utkání lépe vstoupil tým Bulldogs, který už v 5. minutě vedl o dva góly, prosadily se Bolfová a Hroudná. Elišce Machalové se sice ve 13. minutě podařilo snížit, ale byly to znovu Buldočky, které odskočily na rozdíl dvou branek díky druhé trefě Bolfové. Druhá třetina byla gólově vyrovnaná, na 4:1 zvýšila Šípková, snížit se podařilo Kristýně Strakové. Na juniorkách byla znát únava z dopoledních utkání dorostenek a C týmu žen, kde několik hráček vypomáhalo. Hosté toho využili náramně a po dvou brankách Vlčkové vedli již 6:2. Domácí Richtrová sice snížila, ale víc se Židenicím nepodařilo s výsledkem udělat. Naopak Brucháčková tři minuty před koncem přidala sedmou branku v utkání. Buldočky tak podruhé v sezóně ovládly derby, tentokrát zvítězily 7:3.

„Do zápasu jsme nastoupili v oslabené sestavě. Některé hráčky měly za sebou zápasy dorostenek a některé vypomáhaly céčku žen. Únava některých holek nešla na hřišti bohužel přehlédnout, zápas jsme tak nezvládli“, okomentovala utkání trenérka Eva Smutná.

Vyjádření k zápasu přidal také Vítězslav Křivánek: „Bohužel jsme téměř celé utkání byli nedůrazní před vlastní brankou. I přes dílčí zlepšení v některých pasážích hry jsme zápas nedokázali zvrátit. Škoda neproměňování šancí, kdy nedokážeme trefit branku. Přesto se holky snažily hrát až do konce, za což patří týmu dík a pochvala. Blahopřejeme soupeři a věříme, že v příští sezóně bude derbíčko naše!“