„Domácí prostředí“ juniorky zradilo

Další dva zápasy 1. ligy juniorek sehrály Židenice v „domovské hale“ v Rousínově proti dvěma „zvířecím“ soupeřům, Bulldogs a Aligators. Každý zápas se odvíjel v odlišném duchu, bohužel pro domácí v jedné věci se obě vystoupení podobala, a sice v gólovém půstu.

Židenice – Bulldogs Brno 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)

Dobývání tvrze, tak by se dalo ve stručnosti popsat židenické počínání v zápase s Bulldogs. Soupeřky rozestavily před vlastní svatyní blok pěti hráček, se kterým si prakticky po celých pětačtyřicet minut Židenice nedokázaly poradit. A když už domácí našly skulinku v obraně, vše vyřešila hostující gólmanka.

Co na tom, že Židenice měly míček drtivou většinu zápasu na holích, florbal se hraje na branky, kterých bylo na obou stranách poskrovnu. Domácí sice po střelách Finkové a Fidrmucové orazítkovaly brankovou konstrukci, nicméně nakonec šly do vedení Bulldogs, když se individuálně prosadila jejich nejlepší hráčka Kubíčková.

Na odpověď měly Židenice zhruba osm minut, a třebaže se do svého soupeře znovu pustily a zásluhou Fidrmucové nakonec konečně dopravily míček za záda Dvořáčkové, na lepší výsledek než plichtu to nestačilo. A to ještě v závěru ve vlastním oslabení hasila Dufková minimálně dva požáry.

Po hodech v prvním vzájemném měření sil obou soupeřů domácí nyní držely brankovou dietu. Tu si však „naordinovaly“ hráčky samy, neboť útočné hře scházel pohyb, odvaha jít před branku i trochu invence.

 

Aligators – Židenice 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Mnohem živější představení nabídlo druhé rousínovské vystoupení Židenic, v němž byly Brňanky v úvodu lepší a v první půli mohly utkání strhnout na svou stranu, skóre zápasu však vyznívalo ve prospěch Šitbořic. Ty se ujaly vedení na konci 13. minuty. Švehlová získala míček za brankou, natlačila se před Dufkovou a nadvakrát i s pomocí soupeřky propasírovala míček za brankovou čáru.

Na druhé straně byly aktivní Fidrmucová, po jejímž průniku „tančil“ míček na čáře, Praxová, tyčku orazítkovala Finková, ale skóre zůstávalo beze změny. V osmatřicáté minutě pak židenické úsilí zchladila po přetlačované před brankou Klára Jahodová, konečnou podobu výsledku dala střelou ze střední vzdálenosti Jeřábková – 3:0 pro Aligators.

Židenice tak podruhé v sezoně vyšly gólově naprázdno, když doplatily především na neproměňování šancí v první části utkání. Nyní tým čeká takřka měsíční soutěžní pauza a oba zápasy jednoznačně ukázaly, na čem je třeba zapracovat.
 

Foto: Dagmar Horáková