Brněnský souboj juniorek ovládl celek Bulldogs

Ani tentokrát to nevyšlo. Juniorky prohrály čtyřikrát v řadě, což chtěly odčinit právě v brněnském duelu s Bulldogs Brno. Počítat mohly i s hráčkami, které pravidelné nastupují v extraligovém týmu žen, ale ani to k bodům nepomohlo. Derby tak ovládly Buldočky, které za Židenicemi zaostávají už pouze o bod.
Domácí celek zapojil do sestavy i Pavlínu Bačovou, současnou nejproduktivnější hráčku ženského extraligového týmu Bulldogs a byla to právě ona, kdo v 19. minutě otevřel skóre utkání. Hrál se vyrovnaný zápas, obě družstva si nedala nic zadarmo. Těsně po startu druhé třetiny se z vyrovnání radovaly Židenice, obstarala jej Michaela Sabolová. To však bylo na dlouhou dobu ze strany Dračic vše. Buldočky trestaly chyby v obranné fázi a postupně se dostaly znovu do vedení. Ve 23. minutě se trefila Gajdošová, o pouhých 9 sekund Hroudná a ještě do konce třetiny přidala druhý zásah v utkání Gajdošová. Ve třetí třetině se povedlo kapitánce Kateřině Rybníčkové snížit na rozdíl dvou branek, ale víc toho hostující tým nestihl. Poslední branku vidělo 66 diváků pět minut před koncem, kdy hattrick završila Blanka Gajdošová.

Židenice tak prohrály popáté v řadě a na své soupeřky mají už pouze jednobodový náskok. Utkání okomentovala asistentka trenéra Eva Smutná: „Opět zafungovalo naše neproměňování šancí. Buldočky nebyly lepší, ale pouze trestaly naše chyby. Viděli jsme pěkné akce na obou stranách, ale do konce je proměňovaly pouze domácí hráčky. Holky se snažily zapojit rozehrávku, kterou zkoušíme na trénincích, a to se i dařilo, což je pozitivum. Celkově to byl ospalý výkon plný chyb zejména od zkušenějších hráček. Musíme se z tohoto zápasu poučit.“

Bulldogs Brno - K1 Florbal Židenice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 19. Bačová, 23. Gajdošová, 23. Hroudná, 32. Gajdošová, 55. Gajdošová - 21. Sabolová, 44. Rybníčková