Junioři opět tříbodoví

K dalšímu turnaji vyrazili junioři do nedaleké Kuřimi, kde se utkali s Valašským Meziříčím a Kroměříží. V obou utkáních byli žideničtí borci papírovými favority, ale na plný počet bodů nakonec nedosáhli.
Utkání s Valašským Meziříčím mělo vyrovnanou první třetinu, která skončila smírně 1:1, ale ve druhé se začala projevovat převaha židenických. Díky pěti brankám si junioři vypracovali pohodlný náskok, který se jim podařilo do konce zápasu udržet. Velkou měrou přispěl hattrickem a celkově šesti kanadskými body Petr Bednář, za hosty se blýskl čtyřmi zásahy talentovaný Kryštof Burda.

„Do prvního utkání proti Valašskému Meziříčí jsme vstoupili vcelku aktivně, dařilo se nám poměrně dobře přecházet na útočnou polovinu a vytvářet si dostatek šancí, z nichž jsme ale stále velkou část nedokázali proměnit. I přes ne zcela dokonalé napadání bylo vidět určité zlepšení této činnosti. Se zrychlením přechodu do útoku a možností zlepšovat úroveň napadání nám pomohla slabší kvalita soupeře. Po dvě třetiny se nám skutečně dařilo kontrolovat hru, nehráli jsme jen na držení míčku, ale i na góly a dařilo se nám tak zvyšovat i rozdíl v průběžném skóre. Nicméně ve třetí třetině jsme (pod vlivem výsledku a vedení v utkání) vypadli z koncentrace a rezignovali, což soupeři dovolilo lehce zkorigovat výsledek. Za velmi solidní výkon, který vcelku odpovídal aktuálnímu nastavení tréninkového procesu, jsme ale po zásluze zvítězili“, zhodnotil utkání kouč Michal Havelka.

Druhý zápas odstartoval lépe pro Kroměříž, která se dostala do vedení a Židenicím sebrala vítr z plachet. Postupně si Kozlové vypracovali pohodlný náskok 5:0, srovnání či obrat tak už byl pro juniory spíše z kategorie sci-fi. Ve třetí třetině však Draci zabojovali a snížili na rozdíl jedné trefy, ale na vyrovnání to bohužel nestačilo. Kroměříž si tak připsala tři body za výhru 6:5. 

"Druhé utkání proti Kroměříži přineslo první branku do naší sítě, což nám zcela nepochopitelně svázalo ruce a náš výkon nebyl ani zdaleka tak odvážný a sebevědomý jako v úvodu prvního duelu. Velmi dlouho jsme v utkání projevovali nervozitu a soupeř výrazně navýšil svůj náskok. Nejednalo se o aktivně hrajícího soupeře, ale spíše dobře bránícího, většinu branek jsme obdrželi v protiútocích či samostatných únicích na našeho brankáře. Zatímco my jsme se snažili hru kontrolovat a tvořit, zakládat útočné akce, soupeř většinu času pouze bránil. Díky naší málo odvážné a nervózní hře se soupeři skutečně podařilo naše chyby při tvoření hry využít. V závěru utkání z nás (pravděpodobně díky opadnutí tlaku výsledku) nervozita spadla a začali jsme hrát odvážněji, což přineslo dramatické snížení na rozdíl jediné branky. V závěrečné hře v šesti bez brankáře jsme ale vyrovnávací branku již nevsítili. Výsledek utkání je dán zejména ne zcela povedeným úvodem, kde se soupeři podařilo vypracovat si dostatečný náskok, který jsme již nestihli dorovnat", popsal vývoj utkání Michal Havelka.

I přes to, že junioři získali pouze tři body, byl trenér Michal Havelka s předvedenou hrou poměrně spokojen: "Celkové hodnocení turnaje je vcelku pozitivní, protože se nám potvrdil správně nastavený směr tréninkového procesu a také vyplynuly další věci, na které bude potřeba se v následujícím období zaměřovat. Jde o první dotek s míčkem, kdy se nám v mnoha situacích míček dostat pod kontrolu a ztrácíme tím navazující možnosti hry v podobě rychlé přihrávky nebo střely. Ne úplně správně se nám daří napadání, kdy buď napadáme nedokonale, čili v menším počtu hráčů, než soupeř rozehrává a pouštíme tak soupeře do útočných akcí, nebo napadáme naivně, kdy místo abychom soupeře dostali pod tlak, snažíme se mu naivně vzít míček a hráč soupeře nás pomocí přechodu 1 na 1 dostává opět do nevýhodné pozice. Posledním úkolem, který souvisí s dlouhodobým procesem přijetí odpovědnosti, je soustředěnost na plnohodnotný výkon v celém utkání, včetně předzápasové přípravy. V tom máme zatím rezervy, které nám neumožňují aktuálně podávat lepší výkony, byť jsou potenciálně dosažitelné. Jinak řečeno směr je správný, což je potěšující, na druhou stranu spousta práce je před námi."

Další souboje svedou junioři v sobotu 26. října v Tuřanech proti TROOPERS a Aligators.