Dorostenci o víkendu vyválčili tři body, Junioři se vrátili s prázdnou ze vsetínského Lapače

V sobotu odcestovali žideničtí junioři na vsetínský Lapač, kde je čekal domácí Vsetín a také Atlas Blansko. Drakům se bohužel nepodařilo urvat ani bod a z Valašska se tak vrátili s prázdnou. Naopak dorostenci se v neděli na kyjovské palubovce dočkali tří bodů díky výhře nad konkurenčními Hornets.
K prvnímu sobotnímu utkání nastoupily Židenice proti Vsetínu, proti kterému si nedokázaly vytvořit nebezpečné šance, zatímco vsetínští ano. Zejména díky povedeným výkonům sedmibodového Vichtory a čtyřgólového Klíchy si Vsetín připsal jednoznačnou výhru 9:0.

Ani do druhého zápasu naši junioři nevkročili dobře a ve 21. minutě prohrávali již 3:0. Draci však svého soupeře začali více napadat a tempo hry se začalo srovnávat. Nejprve korigoval skóre Marek Drápal a následně využil přesilovku po přihrávce Bednáře Aleš Dokládal. Blansko brzy opět odskočilo na rozdíl dvou branek, ale žideničtí se nevzdali a díky Bednářovi a Zemanovi srovnali na 4:4. Ve zbytku zápasu se však střelecky dařilo pouze Blansku, které skórovalo ještě třikrát a nakonec zvítězilo 7:4.

O den později dorostenci dorazili ke svému turnaji do nedalekého Kyjova, kde změřili síly s Dragons a Hornets. Dopolední zápas s Dragons měl jasný průběh od začátku utkání, ve 14. minutě totiž domácí vedli 4:0 a o vítězi bylo rozhodnuto. Čestné trefy za Židenice obstarali Pavlík, Hyánek a dvakrát se prosadil Samuel Zeman.

Do druhého zápasu šli dorostenci s cílem odčinit vysokou prohru, ale proti bylo konkurenční brněnské mužstvo Hornets. I tentokrát naši hráči nevstoupili do zápasu dobře a v 17. minutě prohrávali již 0:3. Navzdory nepříznivému skóre se nevzdali a postupně snižovali díky Lošťákovi a Zemanovi. Hornets sice vrátili dvoubrankové vedení na svou stranu, ale s tím se žideničtí hráči nesmířili. Nejprve ve 28. minutě snížil Matěj Čoupek, o sedm minut později vyrovnal druhým zásahem v utkání Samuel Zeman a minutu před koncem dokonal krásný obrat Jan Dolejška. Dorostenci tak ukázali, že umí obracet i špatně rozjeté utkání, a z Kyjova si tak přivezli zasloužené tři body.

Hodnocení víkendových turnajů trenéra Martina Fencla: „Náročný, pro některé hráče čtyřzápasový, víkend byl všelijaký. První zápasy se nám nepodařily ani v sobotu, ani v neděli, ale ty druhé vypadaly o poznání lépe. Zásluhu na tom měl znovuprobuzený střelec Samuel Zeman, i když víkend byl celkově bohatý na góly. Jsem rád, že trénink střelby konečně nese kýžené ovoce.“

 
Autor: Lukáš Konvičný (28. 3. 2019)