TÝMY ELÉVŮ ZAHÁJILI SVOU SEZONU ÚSPĚŠNĚ

Své úvodní utkání mají za sebou také obě družstva elévů. V sobotu 24. září je čekala jedna velká neznámá – nová sezóna, nové trenérky, nové pokyny, skoro nový kolektiv a pro některé i první zápasy florbalové kariéry.  
Hned na úvod se měl tým Červených poprat s pořadatelským týmem Hornets Brno ZŠ Horní. Zhostili se tohoto úkolu na výbornou. V první části se kluci rozehřívali a vsítili dva góly, soupeř na ně ale dokázal odpovědět. A tak šli Červení do druhé půlky za vyrovnaného stavu. V druhé části se mladé pušky hned ujaly vedení a celý zápas dotáhly do vítězného konce, kdy po 20 minutách na časomíře svítil stav 5:3. Pro řadu hráčů tak premiérové utkání v jejich kariéře skončilo sladkým vítězstvím. Mnohem větší radost však přinesl nebojácný výkon se spoustou světlých florbalových okamžiků.

Druhým soupeřem elévů byl nováček z FbC Aligators Klobouky Moutnice. Červení po rychlých gólech ovládli zápas a došli si pro výhru 10:2. Je třeba zdůraznit především první ligovou branku Kuby Šorfa, kterému se zaslouží zatleskat. Jen houšť takových!
Elevové - červení se rozcvičují
MODRÁ VERSUS ČERVENÁ ANEB ŽIDENICE PŘECE JENOM SLAVILY VÍTĚZSTVÍ

Je těžké postavit se svým soupeřům, natož svým „spoluhráčům“. Červení se tohoto úkolu zhostili skvěle, přestože proti nim stáli „spoluhráči“ hrající florbal o několik let déle, nezalekli se a šli do toho naplno! Zápas však dopadl pro červené nepříznivě, vítězství 9:2 slavili modří.

Poslední zápas Červených znamenal souboj o druhé místo na turnaji, jejich soupeřem byl FbC Aligators Sokol Bučovice.  Elevové v první polovině zápasu strhli utkání na svou stranu, když vedli 3:1, pak ale i díky vysokému nasazení a obrovské snaze postupně odcházely síly. A tak vítězství nakonec slavili Bučovice, které dokázaly utkání zvrátit ve svůj prospěch.
Momentka z utkání

ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ MODRÝCH

Skvělé kombinace, krásné střely a hlavně týmovost zdobily celý turnaj vystoupení Modrých Židenic. Modří zahájili turnaj Bučovicím. Kluci si hned v první polovině dokázali udělat náskok o tři góly. V druhé půlce jsme si vedení udrželi a ještě skóre navýšili na konečných 6:1.

V druhém zápase se postavili proti domácím Hornets ZŠ Horní, se kterými jsme si poradili v poměru 10:3.
Skvěle vyšel Modrým zápas proti Moutnici kluci, kdy si s chutí zastříleli a 12:0. Jak již bylo zmíněno, Modří si také poradili i se svými spoluhráči z klubu a díky čtyřem velice přesvědčivým výhrám si právě Modrý tým veze domů prvenství z turnaje. Krásné třetí místo pak patřilo mladíčkům v Červených dresech. Velká pochvala patří také oběma brankářům, kteří předvedli doslova impozantní výkony!

Tímto chceme kluky moc pochválit a poděkovat všem divákům, kteří se přišli podívat a povzbuzovali nás!!! Srdečně Vás zveme na domácí turnaj 8. října, který se uskuteční na Sokole Židenice. Přijďte se podívat na DRAKY v akci!!! 
Týmy elevů pohromadě