Elévové bojovali ve Slavkově

Další turnaj mají za sebou obě družstva elévů, která se ve Slavkově postupně postavila Gulliverům, Gepardům, Hornetům, Hattricku a Buldokům. 
K turnaji se vyjádřil suplující trenér Michal Havelka: "Na turnaji jsme se zaměřili na dvě věci. Předně šlo o samostatnou domluvu složení trojiček, ve kterých kluci hráli, což se jim povedlo velmi dobře a s náročným úkolem si poradili, což je pozitivní. V týmu jsme se tímto způsobem bez nutnosti zásahu a striktního řízení ze strany trenéra snažili o rozvoj vazeb a vzájemnou spolupráci mezi hráči, což mimo jiné přispělo k samostatnému vzniku lídrů, kteří domluvu více řídili, což je opět žádoucí a pozitivní jev. V tomto směru tým ukázal poměrně velkou míru samostatnosti a schopnosti vzájemné spolupráce mezi hráči, a to je potěšující."
 
"Druhak šlo o snahu hráčů nebát se hrát a být odvážní při přechodech 1 na 1, jakožto základní herní činnosti jednotlivce. I v tomto směru se dá turnaj shrnout velmi pozitivně, byť u části hráčů existuje převládající snaha neudělat chybu a nevěří si, což je samozřejmě v tomto směru může brzdit. S hráči jsme si tak řekli i o tom, že chyby nás posouvají dál, protože si chceme na hřišti věci odvážně zkoušet a nebát se hrát. Chyby jsou nedílnou součástí všeho co děláme, jinými slovy chybovat je přirozené a florbal je hra a k té chyby samozřejmě patří", pokračoval Havelka. 
 
"V tomto směru je velmi pozitivní, že nedošlo k ostaršení technicky šikovnějších hráčů do vyšší kategorie, protože právě oni se z větší části projevují při samostatných domluvách mezi hráči i ve hře jako lídři, což je znovu velmi dobrá zpráva, zejména z hlediska jejich osobnostního rozvoje. Celkově vnímám odehraný turnaj jako velmi pozitivní a kluky chválím zejména za odvahu hrát a nebát se ve hře dělat vlastní rozhodnutí – ano, ne vždycky se povedly, často nás ale právě jejich odvaha hrát obšťastnila velmi pěknými akcemi, odvážnými přihrávkami, hezkými střelami, kličkami a samozřejmě i góly. A právě odvaha hrát během turnaje velmi rostla, vrcholem našeho účinkování na turnaji tak byl naprosto vynikající zápas s Hattrickem, který byl doslova přehlídkou odvážných a pěkných řešení, ale i oboustranných chyb, což je z hlediska rozvoje naprosto nejdůležitější věcí", dodal na konec trenér Michal Havelka.