Závěr sezóny pro dorostenky

Dorostenky také ukončili sezónu 2017/18 a to postupem do osmifinále play-off.
Před posledním turnajem základní části ligy dorostenek nám patřilo 3.místo. Fbc Aligators měly postup do play-off jistý z prvního místa již 2 kola před koncem soutěže. Na druhém místě bylo Znojmo s dvoubodovým náskokem před námi a na čtvrtém místě Bulldogs Brno se 4 bodovou ztrátou na nás.

Do play-off dorostenek postupují 2 nejlepší týmy, takže 7.4. se na Sportpointu bojovolo o druhé postupové místo. Znojmo mělo pauzu, takže boj sledovalo pouze na dálku. Vše jsme mohly rozhodnout již v prvním zápase s Bulldogs, ale i přes velkou snahu v závěru utkání kdy jsme srovnaly na 6:6 jsme Bulldogs podlely 6:7.
Potřebné 3 body jsme musely získat se Zlín Lions. Holkám jsem raději neříkala, že jsme letos se Zlínem vždy prohrály a věřila jsem ve výhru. Naštěstí průběh zápasu potvrzoval, že jsme lepším týmem a jasnou výhrou 7:1 jsme si vybojovaly postup do předkola play off. 



Předkolo play-off jsme hrály den po superfinále tedy 22.4. v Ostravě a soupeřem byly dorostenky 1.SC Vítkovice, které postoupily ze skupiny z 1.místa. Holky si zvolily do Ostravy cestu vlakem a mně nezbylo než držet partu a vstávat v neděli v 5:50. Byly jsme si moc dobře vědomy kvalit soupeře. Stačilo se podívat na jejich skóre po základní části 167:36.

První třetinu jsme se soupeřem drželi krok a skore 0:1 vypadlo slibně. Druhou třetinu jsme nezvládly a prohrály ji 1:4. Ve třetí třetině jsme zlepšily obranu a výsledné skóre bylo 1:6. Cílem pro druhý zápas bylo dát soupeři více gólů a dostat méně než v prvním zápase. Na začátku 3.třetiny jsme vedly 2:1, Vítkovicím se podařilo dvakrát skórovat a otočily na 3:2. Po našem oddechovém čase minutu před koncem se nám podařilo srovnat na 3:3 a tento stav zůstal až do konce utkání. Zatímco hráčky Vítkovic stály nastoupené k podání rukou, rozhodčí prohlásili, že se hraje 10 minutové prodloužení. Asi 5 minut se zjišťovalo, zda budeme ještě hrát nebo ne. Mezitím jsme se domluvily, že si dáme neoficiální nájezdy. Ty jsme sice prohrály 1:2, ale cíl jsme splnily takže nálada v týmu byla dobrá. Rozhodčí mezitím zjistili že prodloužení se nehraje a zápas tedy skončil remízou 3:3



Hlad jsme zahnaly v pizzerii Fontana a s plnými bříšky nasedly do vlaku. Z našich míst rezervovaných ve vlaku se nám podařilo obsadit všechny kromě jednoho pána. Ten měl místenku na stejné místo, pak z něj vypadlo, že jede do Prahy. Úplně jsem se orosila, při představě že s 18 holkama jsem nasedla místo do rychlíku do Brna do rychlíku do Prahy. Naštěstí ve špatném vlaku jel pán a my jsme v pořádku dorazily do Brna zrovna v době, kdy Kometa obhájila mistrovský titul.

Děkuji holkám a rodičům za sezónu, a doufám, že ta příští bude minimálně stejně vydařená jako letošní. Do juniorek odchází pouze 2 hráčky, kterým přeji hodně úspěchů a krásných zážitků.