Dorostenky postoupily do vyřazovacích bojů 1. ligy

Židenické dorostenky odehrály o víkendu poslední turnaj v rámci základní části. Ze soubojů se Zlínem a Bulldogs vybojovaly tři body a díky celkovému druhému místu v tabulce se probojovaly mezi 16 nejlepších týmů v republice.
První utkání proti Lvicím ze Zlína měly dorostenky plně ve své režii. Už ve čtvrté minutě po hezké kombinaci se Žampachovou otevřela skóre Anna Klvačová. O necelé tři minuty později bylo vedení dvoubrankové, tentokrát se po pěkném výběhu od mantinelu prosadila Zuzana Žampachová. Do konce první třetiny se ještě trefily Eliška Stehlíková a Šárka Staňková a o výsledku bylo rozhodnuto. I ve druhém dějství měly Židenice více ze hry, ale bohužel se jim nepodařilo přidat pátou trefu. Štěstí nepřálo zejména Adéle Veselé, která nedokázala využít několika příležitostí z bezprostřední blízkosti. Co se nepodařilo ve druhé, vyšlo ve třetí třetině. Nejprve po přihrávce Sabolová zavěsila podruhé v utkání Eliška Stěhlíková, po chybě v rozehrávce Zlína se štěstí usmálo i na Vendulu Kasal a na 7:0 zvýšila Markéta Smutná. Zlín se následně dostal do obrovské šance, ale situaci 2 na 1 překazila brankářka Klára Stejskalová, který i díky tomu vychytala třetí nulu v sezóně. Poslední trefu obstarala hráčka zápasu Zuzana Žampachová, která si v utkání zapsala pátý bod. Židenice tak po kvalitním výkonu rozdrtily zlínské Lvice 8:0.

Druhé utkání proti Bulldogs mělo rozhodnout, kdo se stane vítězem celé 1. ligy dorostenek. Židenice nevstoupily do utkání koncentrovaně a utkání začaly vyloučením, které však děvčata odehrály výborně a soupeřky nepustily do žádné vyložené šance. Bulldogs se však i přesto dostaly do vedení, když v 8. minutě otevřela skóre Eliška Židlická. Do druhé třetiny vstoupily lépe naše dorostenky, kterým se podařilo srovnat jak krok, tak skóre, trefila se Denisa Valouchová. Hrálo se vyrovnané utkání ve velmi dobrém tempu se spoustou šancí na obou stranách, ale díky výborným gólmankám další branka v druhé třetině nepadla. Rozuzlení přinesla až třetí část, ve které gólově dominovaly Buldočky. Nejprve se trefila Ema Brucháčková a krátce poté si Židenice bohužel vstřelily vlastní gól. O necelou minutu později vykřesala naději střelou z půlky hřiště Viktorie Fuchsová, ale o další minutu později vrátila dvoubrankové vedení na stranu hostů Anna Brucháčková. Dračice do svého soupeře bušily a otevřely obranu, čehož Buldočky využily a Anna Brucháčková druhým gólem v zápase zvýšila na konečných 5:2.

Komentář trenérů: „I když byl první zápas proti slabšímu soupeři, tak holky hrály celý zápas na plno. Hrály nejlépe v této sezóně, nemohla jsem uvěřit svým očím, čeho jsou všechny schopné na tom hřišti. Hrály odvážně, kombinačně a hlavně týmově. Za mě obrovský dík, hlavně po minulých zápasech, kde to vypadalo oproti tomuto turnaji jako nebe a dudy. Ve druhém zápase se jednalo o vyrovnaný souboj plný emocí, oba týmy předvedly skvělý výkon. My jsme prohrály pouze proto, že jsme si neuhlídaly předbrankový prostor, ze kterého padly 4 góly. Každopádně holky hrály nádherně a jsem na ně patřičně pyšná.“
 
Autor: Lukáš Konvičný (9. 4. 2019)