Dívčí turnaje o prvním adventním víkendu 2.-3.12.2017

V sobotu 2.12.2017 hrály dorostenky ve Znojmě a v neděli 3.12.2017 elévky v Brně na Lesné.
V sobotu 2.12. jsme vyrazily na turnaj dorostenek do Znojma. Kromě úkolu porazit soupeře (Slavičín a Aligators) nás tam čekal úkol sníst Nelin velikánský a krásný narozeninový dort v podobě židenického dresu. V Pohořelicích jsme ještě do auta nabraly Kristýnku Strakovou, pro kterou to byl první turnaj v dresu Židenic. Kristýnka byla sice o hlavu menší než většina hráček na turnaji, ale byla ze všech nejrychlejší.První zápas proti Slavičínu jsme sice vyhráli 3:1 ale bylo to utrpení nad utrpení. Slavičín hrál beton a holkám se nedařilo v betonové zdi najít díry a možnosti ke skórování. Nikoho to nebavilo a velmi obdivuji diváky (rodiče), kteří vydrželi na tribuně.
Po zápase jsme popřály Nele (většina jí tedy popřála již ve čtvrtek na tréninku v den narozenin) a pustily jsme se do ochutnávky dortu. Dort byl tak velký, že i po ukrojení 14porcí zbyla půlka dortu na Nelinu rodinu.

S doplněnou hladinou cukru jsme šly na Aligators. Začátek utkání se nám podařil, vedly jsme 2:0. Aligatorkám se podařilo v průběhu 2.třetiny snížit na 2:1. Šest minut před koncem utkání se zranila před naší střídačkou hráčka Aligators a naše holky to rozhodilo více než soupeře a dvěma rychlými góly Aligatorky otočily skóre ve svůj prospěch. Dvě minuty před koncem Aligatorky potvrdily čtvrtým gólem své vítězství 4:2. Všechny 3 góly jsme dostaly z dorážek z velkého brankoviště (stejně jako ten den česká ženská repre od Finek předposlední gól). Sice jsme prohrály ale holky hrály 100x líp než proti Slavičínu a hlavně 80% týmu tvořily starší žákyně, takže s výsledky i hrou jsem byla spokojená.V neděli 3.12. si měly na Hattricku zahrát přípravný turnaj letos nově příchozí elévky. Bohužel se většina z nich pro nemoc nebo zranění omluvila, takže tým doplnily zkušené hráčky Kája Bartoňková a Lenička Vojáčková.

Holky odehrály celkem 4 utkání (2 proti Hattricku Blue a 2 proti Hattricku Red). Góly dávaly všechny (kromě golmanky Lei Raidové). I malá šestiletá Anička dala gól. Všechna utkání jsme s přehledem vyhrály. Góly jsem nepočítala, ale po zápase jsem se ptala holek v šatně, kdo dal kolik gólů a součet mně vyšel na 48. Dostaly jsme jich myslím 5. Škoda, že nemáme video, ale z některých proměněných akcí 2-1, které naše holky proměnily po přihrávce střelou z první pod víko, by si mohla vzít příklad většina starších hráček. Je pravda, že obrana byla hodně statická a golman moc místa nezabíral, ale nejdůležitější je trefit branku. Snad to elévkám vydrží až do žen.