Ženám skončilo soustředění a vyhlížejí Czech Open

Celkem šest intenzivních tréninků ve čtyřech dnech. Tolik absolvovaly ženy na soustředění v Jedovnicích. Od pátku do pondělního dopoledne trénovaly především souhru a nácviky různých herních situací.“Program? Jídlo, trénink, foceni, jídlo, spánek, jídlo, ionty, spánek,” popsala Alžběta Švehlová a připomněla sobotní týmové focení. Na intenzivní tréninkové soustředění pak v týdnu naváže mezinárodní turnaj Czech Open v Praze.   

Předvoj obstará kapitánka Jitka Drápalová. Do Prahy zamíří už ve středu na setkání kapitánek. Loňský premiérový ročník byl určen pouze pro superligové celky, nově svou jednotnou komunikační linku získají i ženy. “Věřím, že i ženské kluby se k této akci postaví stejně zodpovědně a bude tak prostor pozvednout i výstupy v rámci elitní ženské soutěže. Je to pro nás důležitá platforma pro komunikaci a zpětnou vazbu, protože jsme si minulý rok vyzkoušeli, že vzájemná diskuse obohatí obě strany v tématech spojených se Superligou a dodá komplexní informace a pohledy na vybraná témata,” řekl pro svazový web manažer úseku marketingu a komunikace Roman Urbář. 


 

 

Ženy letos proklouzly až do elitní části, ve které jsou kromě mistrovských Vítkovic třeba švýcarský Dietlikon nebo švédské Pixbo. Ve skupině se extraligový tým setká postupně s FBC Malmö, Ivanti Tigers Jižní Město a Piranha Chur. 

 

Program Czech Open:

čtvrtek 8. 8. 2019

13:00 K1 Florbal Židenice vs. FBC Malmö, Hala Jižní 

19:00 Ivanti Tigers Jižní Město vs. K1 Florbal Židenice, Hala Jižní

 

pátek 9. 8. 2019

10:40 K1 Florbal Židenice vs. Piranha Chur, Hala Jedenáctka VS

 

Hrací systém, kategorie Elita ženy (16 účastníků)

Účastníci jsou rozděleni do čtyř základních skupin po čtyřech účastnících. Týmy v nich hrají systémem každý s každým. Týmy na prvním a druhém místě v základní skupině postoupí do dvou čtyřčlenných osmifinálových skupin, ve kterých hrají systémem každý s každým, výsledek zápasu ze základní skupiny je započítáván. Do čtvrtfinále play-off postupují týmy na prvním až třetím místě v každé osmifinálové skupině. Týmy na třetím a čtvrtém místě v základní skupině hrají vyřazo-vacím způsobem o dvě postupová místa do čtvrtfinále play-off. Od čtvrtfinále dále se pokračuje vyřazovacím způsobem pravidlem náhlé smrti (na jednu porážku). Poražené týmy ze semifinále nehrají zápas o třetí místo.